A A+ A++

Zdzisław Malczewski Tchr – Brazylia

Abp Walmor Oliveira de Azevedo przewodniczący brazylijskiego episkopatu, w nawiązaniu do ostatnich wyborów prezydenta państwa, które mocno podzieliły tutejsze społeczeństwo, w przesłaniu świątecznym skierował apel do wszystkich Brazylijczyków, aby w okresie Bożego Narodzenia „wszyscy starali się kroczyć drogą pojednania, biorąc pod uwagę urazy, które wynikały głównie z różnic politycznych”.

Według abp. Azevedo czas Bożego Narodzenia „ofiaruje nam w tym roku specjalne zaproszenie, które jest prawdziwym ćwiczeniem duchowym w tej perspektywie pojednania. Każdy może rozpoznać w tym czasie Bożego Narodzenia, że Jezus narodził się dla wszystkich, bez względu na przekonania polityczne, ponieważ każdy człowiek jest synem i córką Boga. Jesteśmy więc dla siebie braćmi i siostrami, musimy być współodpowiedzialni za życie każdego z osobna”.

Z tego powodu przewodniczący episkopatu zaleca wszystkim, aby unikali inwestowania energii w punkty podziału: „przeciwnie, okazywali miłość innym, szukali tych, z którymi zerwaliśmy braterskie więzi i wspólnie czynili dobroczynność, dedykując gesty solidarności tym, którzy najbardziej cierpią. Nie obrażajcie, nie przeciwstawiajcie się, nie prowokujcie bójek, żyjcie dniem jako okazją do praktykowania braterstwa”.

Z kolei kard. Orani João Tepesta, arcybiskup Rio de Janeiro – w nawiązaniu do rosnącej w społeczeństwie nieograniczonej konsumpcji, sekularyzacji i wydawaniu pieniędzy na przyjęcia, prezenty – przypomina z naciskiem: „Nie zapominajmy, kto jest bohaterem przyjęcia, jest nim Jezus Chrystus! Centrum Bożego Narodzenia jest Jezus Chrystus, On jest największym darem, jaki możemy dać każdemu”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIzrael: Premier ostrzega przed “grabieżą demokracji”
Następny artykułTak Emilian Kamiński wspominał Teatr Domowy