Liczba wyświetleń: 353
Autonomiczni Nacjonaliści przeprowadzili w Chełmie plakatową akcję społeczną dotyczącą uzależnienia dzieci oraz starszych pokoleń od korzystania z mediów społecznościowych za pośrednictwem m.in. smartfonów.
Nie bez powodu akcja została zorganizowana w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia, który to czas powinien być okresem rodzinnej atmosfery i zacieśniania swoich relacji z bliskimi.
W centrum Chełma i na kilku osiedlach pojawiło się blisko 100 plakatów, przedstawiających dziecko oraz rodziców, „zatopionych” w cyfrowej rzeczywistości. Często to właśnie nadmierne korzystanie z mediów społecznościowych powoduje zanik naturalnych relacji międzyludzkich. Zjawisko to jest także widoczne w codziennych realiach, kiedy to młodzież, ale i osoby starsze, spędzają każdą chwilę w internecie.
Młodzi ludzie zapatrzeni w ekrany swoich smartfonów przesiąkają szkodliwymi postawami prezentowanymi przez ich youtubowych, instagramowych idoli, zapominając jednocześnie o wartości rozwijania naturalnych relacji ze swoimi rówieśnikami czy o aktywności fizycznej. Ponadto ciągła interakcja w sieci rozleniwia intelektualnie. Osoby starsze natomiast, często wdają się za pośrednictwem internetu w spory polityczne przez toczące się u góry sceny politycznej ideologiczne pseudoafery.
Smartfon i możliwości, które oferuje, niestety jest również narzędziem pozwalającym zepchnąć odpowiedzialność rodzica za produktywne zorganizowanie czasu wolnego swojej pociechy. Rodzice dla chwili własnego spokoju i komfortu wolą dać swemu dziecku smartfon, nieświadomie wystawiając je na szereg negatywnych bodźców oraz wpływając na jego zdrowie psychiczne.
Jest to niebezpieczny i szkodliwy trend, który powinniśmy zamienić na powrót do rozwijania w sposób naturalny relacji w domach, na osiedlach, w szkołach oraz na rozwijanie swoich pasji na boisku czy salce treningowej.
Autorstwo: Autonomiczni Nacjonaliści Chełm
Źródło: Autonom.pl
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS