To już ósma edycja eko-choinki, którą zbudowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy. Cieszę się, że udało się dopiąć ten projekt choinki, bo jestem przekonany, że to jedyna taka choinka w kraju – mówi pomysłodawca budowy choinek, nauczyciel plastyki i techniki Robert Koniec.
Pomysły im się nie wyczerpują i co roku powstaje oryginalna choinka. Jak podkreśla nauczyciel Robert Koniec, to nie jest tylko zwykła choinka. Jesteśmy Miłośnikami Przyrody i stawiamy bardzo duży nacisk na naukę ekologii. Dlatego zawsze przy budowie choinek kierujemy się tą samą ideą. Zbieramy materiały przetwarzalne, z nich budujemy choinkę a po okresie świątecznym rozbieramy i oddajemy elementy choinki na PSZOK do ponownego przetworzenia.
W pozyskaniu materiału na budowę eko- choinek pomagają nam rodzice naszych uczniów i lokalna społeczność. Sama budowa trwa około miesiąca i składa się z kilku etapów. W ten sposób uczymy dzieci różnych czynności manualnych, posługiwania się narzędziami i kreatywności.Choinka ze złomu była wezwaniem, gdyż trudno było przewidzieć jakie elementy metalowe uda nam się zebrać. Dlatego koncepcja budowała się z dnia na dzień. Tegoroczna choinka zbudowana jest z kół rowerowych, garnków, czajników, obręczy, zlewozmywaka czy ram rowerowych. Bombkami są śruby, tryby, przekładnie, sprężyny od tapicerki, formy do pieczenia pierników, łańcuchy rowerowe, łańcuchy od pilarek czy służące do wypasów krów.Miłośnicy Przyrody z Laskownicy budowali już eko-choinki z butelek PET, słoików, płyt CD, drewna, firan, lejków, i gałęzi gdzie bombkami były zrobione przez uczniów kule z ziaren i smalcu.
materiał. Szkoła Podstawowa Laskownica
fot.Robert Koniec
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS