A A+ A++

Pielęgnacja cennych drzew, zwłaszcza tych starszych, to prawdziwe wyzwanie – i ciężka praca. Miejscy specjaliści właśnie przebadali 496 takich okazów w całym Poznaniu. Ich stan ocenili na dobry.

Baranie starych, cennych drzew wykonano w ramach „Programu ratowania starych, cennych drzew z przyrodniczego i społecznego punktu widzenia w aglomeracji poznańskiej”.
„W październiku i listopadzie wykonano prace pielęgnacyjne w koronach 469 drzew w parkach Karola Marcinkowskiego, Adama Mickiewicza, Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Jana Pawła II, a także w parku Szelągowskim, Adama Wodziczki, na zieleńcu Ignacego Łukasiewicza, skwerze Wincentego i Jana Wierzejewskich, na placu zabaw przy ul. Swoboda, na terenie przy ul. Świt – Modra oraz na terenie rekreacyjno – sportowym przy ul. Obrzeże” – wyliczają urzędnicy z Zarządu Zieleni Miejskiej.

W parkach najwięcej mamy, jak się okazuje klonów pospolitych, lip drobnolistnych i szerokolistnych, robinii białych, dębów szypułkowych, wiązów szypułkowych, platanów klonolistnych i jesionów wyniosłych. Ich stan został oceniony jako dobry, więc nie było konieczności zlecania dodatkowej, specjalistycznej diagnostyki. Zlecone prace pielęgnacyjne polegały głównie na usunięciu obumarłych i nadłamanych gałęzi, by poprawić stan zdrowotny drzew oraz zwiększyć bezpieczeństwo ludzi przebywających w ich pobliżu.

Zadanie kosztowało 69 889,76 zł i zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Podziel się:
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCichy bohater mundialu. Sukcesy Argentyny stoją bramkarzami
Następny artykułTsitsipas nowym mistrzem w Abu Zabi