Naprawy laptopów chyba każdy chciałby uniknąć. Ale nie zawsze jest to możliwe, bo jeśli nasz sprzęt niedomaga, pomoc specjalisty będzie konieczna. W czasach zaawansowanej, miniaturowej elektroniki ryzyko awarii wcale nie zmalało. A znalezienie przyczyny może spędzać sen z powiek.
Laptop do obiadu?
Choć może to wydawać się zaskakujące, jedną z najczęstszych usterek przenośnych komputerów jest… zalanie. Płyn trafiający na klawiaturę, a z niej do wnętrza urządzenia potrafi narobić niezłego spustoszenia wewnątrz. Naprawa laptopów po zalaniu to nie lada wyzwanie, bo część objawów może ujawnić się dopiero po dłuższym czasie od incydentu.
Jak zminimalizować ryzyko wystąpienia takiego wypadku? Najlepiej unikać spożywania posiłków w bezpośrednim sąsiedztwie laptopa. Nawet, jeśli producent zapewnia nas, że urządzenia jest odporne na zachlapania. W większości przypadków do zalania dochodzi podczas spożywania słodkich napojów, a cukier po wyschnięciu potrafi skleić ruchome elementy laptopa.
Naprawa laptopów Warszawa, które się nie ładują
Kłopoty z zasilaniem stanowią drugą dużą grupę usterek, z powodu których odwiedzamy serwis komputerowy. Dlaczego czas pracy na jednym ładowaniu drastycznie spada? A ładowarka nie zawsze działa? Specjaliści poznają odpowiedzi na te pytania po wykonaniu testów diagnostycznych. Czasem przyczyna jest prozaiczna – np. obluzowane gniazdo zasilania. Czasem konieczna jest wymiana ogniwa, lub podzespołu odpowiedzialnego za sterowanie ładowaniem. Jeśli zasilacz nie podaje prądu o określonych parametrach, również i on nadaje się do wymiany, gdyż wadliwa praca tego podzespołu przełoży się na krótszą żywotność baterii.
Kłopoty z ładowaniem często mają bardzo prozaiczną przyczynę – niekontaktujące złącze ładowarki. Mechanizm naturalnie ulega zużyciu podczas korzystania z komputera i z biegiem lat styki działają coraz gorzej. Najskuteczniejsza naprawa laptopów Warszawa z taką usterką to wymiana uszkodzonego gniazda. Zabieg jest relatywnie prosty a cała operacja nie kosztuje zbyt wiele.
Jeśli czas pracy na jednym ładowaniu znacząco się skraca, konieczna może być wymiana baterii. Ogniwo również ulega naturalnemu zużyciu i po kilku latach jego żywotność spada. W nowoczesnych laptopach nie ma już łatwego dostępu do baterii i aby ją wymienić, trzeba odręić kilka śrubek i zdjąć część obudowy.
Kłopoty z ekranem w laptopie
Obraz jest niewyraźny? A może podświetlenie nie działa równomiernie? To nic niezwykłego, jeśli mówimy o laptopie, który ma na koncie setki godzin aktywności. Matryce używane w przenośnych komputerach są elementami które z biegiem czasu ulegają zużyciu. Obecnie do podświetlenia wykorzystuje się diody led, które są wytrzymalsze od dawniej używanych świetlówek. Jednak ledy także czasem odmawiają współpracy. Czasem dochodzi też do uszkodzenia matrycy, czego objawem są martwe lub źle świecące piksele. W skrajnych przypadkach na ekranie pojawiają się paski lub całe obszary ze zniekształceniami.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS