A A+ A++

W okresie jesienno-zimowym często w naszych mieszkaniach, po wewnętrznej stronie okien, pojawia się skroplona para wodna. Jest to problem, z którym boryka się wielu z nas. Do głównych przyczyn tego zjawiska należą m.in.: zwiększona wilgotność powietrza w pomieszczeniu, zbyt duża różnica temperatur pomiędzy wewnętrzną a zewnętrzną częścią okna oraz nieodpowiednia wentylacja w domu. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą zmniejszyć zaparowanie okien.

Co zrobić, by szyby nie parowały? Wietrz mieszkanie

Najprostszym, najtańszym i najpopularniejszym sposobem zapobiegania zaparowanym szybom w mieszkaniu jest intensywne wietrzenie pomieszczeń. Plastikowe okna, które wielu z nas posiada, są bardzo szczelne i gromadzą ciepło i wilgoć w środku. 

Z tego względu, w celu utrzymania zdrowego mikroklimatu, niezbędne jest zachowanie odpowiedniej wentylacji mieszkania, częste i krótkie (nawet w okresie grzewczym) wietrzenie lub rozszczelnienie okien.

Jak pozbyć się wilgoci? Korzystaj z okapu

Gotowanie to jedna z tych czynności (obok kąpieli), która generuje ogromne ilości pary wodnej. Jeśli para nie znajdzie odpowiedniego ujścia, osadzi się na szybach okien kuchennych. 

Pamiętaj zatem o włączeniu okapu lub uchyleniu okna podczas codziennego przygotowywania posiłków.

Domowe sposoby walki z wilgocią

W sklepach dostępny jest szeroki asortyment produktów pozwalających na rozwiązanie problemu parowania okien od wewnątrz. Są to jednak środki zawierające substancje chemiczne, które mogą negatywnie oddziaływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Mamy jednak równie skuteczne, ale naturalne i tanie domowe sposoby.

Pierwszy z nich to wykorzystanie pianki do golenia. Użycie jej na szybach powstrzymu … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNakło nad Notecią: Podsumowanie I edycji Festiwalu Nauki i Sztuki w I Liceum Ogólnokształcącym
Następny artykułŁuków: ostatni weekend przed świętami