A A+ A++

Liczba wyświetleń: 647

Ponad 9 milionów osób żyjących w Wielkiej Brytanii doświadcza tak skrajnego poziomu ubóstwa, że są uzależnienie od żywności rozdawanej przez organizacje charytatywne. Liczba osób doświadczających tego, co definiowane jest jako „bieda i głód” („hunger and hardship”) jest o milion większa, niż jeszcze pięć lat temu.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez organizację charytatywną Trussel, która określa „biedę i głód” jako egzystencję z dochodami o co najmniej 25% poniżej względnej granicy ubóstwa, w ostatnim czasie notujemy szybki wzrost gospodarstw domowych zmagających się z tego rodzajem biedą.

Obecnie, liczba osób żyjących w owej biedzie i ubóstwie jest większa o milion, niż pięć lat temu, a prawie o 3 miliony większa, niż 20 lat temu.

Termin ten został stworzony przez Trussell Trust, aby zdefiniować grupę 9,3 miliona osób (z czego 3 miliony to dzieci), których niskie dochody i niestabilność finansowa sprawiają, że są najbardziej skłonni korzystać z banków żywności lub są narażeni na ryzyko korzystania z nich. Pojęcie to opracowano, aby móc efektywnie rozliczyć Partię Pracy z obietnicy wyborczej złożonej w 2024 roku.

Osoby, które zmagają się tak zdefiniowanymi „biedą i głodem”, to członkowie rodzin, które mają niskie dochody, mają niewielkie oszczędności lub nie mają ich wcale, a także mogą mieć długi. Zazwyczaj mają trudności z zakupem odpowiedniej ilości żywności oraz zapłaceniem rachunków. W ich przypadku nieoczekiwany kryzys, taki jak utrata pracy, duży rachunek do opłacenia lub awaria lodówki, lub kuchenki, może szybko wywołać uzależnienie od banków żywności.

Trussell Trust to organizacja pozarządowa i charytatywna, która działa na rzecz zakończenia zapotrzebowania na banki żywności w Wielkiej Brytanii.

Jedno na pięcioro dzieci w Wielkiej Brytanii należy do tej grupy, w tym – co zaskakujące – jedno na czworo wszystkich dzieci w wieku do 4 lat. Ponad połowa osób (5 milionów), które zmagają się z głodem i trudnościami, pochodzi z gospodarstw domowych, w których ktoś jest niepełnosprawny. Ponad jedna na trzy (36%) osoby żyjące w rodzinach pobierających zasiłek opiekuńczy zmaga się z głodem i trudnościami.

Gospodarstwa domowe osób czarnoskórych, pochodzenia afrykańskiego lub karaibskiego są nieproporcjonalnie bardziej narażone na znalezienie się w tej grupie. Szacuje się także, że prawie cztery na 10 osób otrzymujących główne świadczenie dla osób o niskich dochodach w Wielkiej Brytanii, czyli Universal Credit, zmaga się z „hunger and hardship”.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk

TAGI: Bieda, Głód, Wielka Brytania

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNieregularne posiłki i przetworzone jedzenie – to największe błędy młodych Polaków, mówi ekspert
Następny artykułPiękne Święto Niepodległości w Złotoryi