A A+ A++

Tereny górskie stanowią jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Piesze wędrówki mogą stać się świetnym sposobem na odkrywanie tajemnic natury oraz poprawę zdrowia i kondycji. Planujesz rozpocząć przygodę z trekkingiem? Wracasz do pieszych wycieczek po dłuższej przerwie? Organizujesz wakacje z dziećmi? Wybierz proste trasy wędrówkowe, które pozwolą Ci na nabranie doświadczenia i poprawę kondycji!

1. Szlak na Łysicę

Jedną z propozycji jest trasa na Łysicę ze Świętej Katarzyny, której pokonanie zajmuje około 1,5 godziny. Krótki spacer stanie się świetną alternatywą dla osób, które nie są gotowe na wielogodzinne wędrówki w trudnych warunkach terenowych. Trasa przebiega w Górach Świętokrzyskich głównie przez Puszczę Jodłową. Zaraz po rozpoczęciu wycieczki warto odwiedzić także symboliczne groby żołnierzy AK poległych w czasie okupacji.

Załącznik:
trasa-szczyrk-–-skrzyczne.jpg

2. Trasa Szczyrk – Skrzyczne

Wycieczka biegnąca ze Szczyrku do miejscowości Skrzyczne w Beskidzie Śląskim liczy ok. 5 km. Na pokonanie trasy powinieneś przeznaczyć ok. 2,5 godziny spokojnego marszu. Podczas wędrówki możesz odwiedzić dodatkowo Bielsko-Białą oraz szczyt Klimczok. Pamiętaj o tym, że niezależnie od tego, jaką trasę wybierzesz, pogoda w górach jest wyjątkowo zmienna. Właśnie dlatego w Twoim wyposażeniu nie może zabraknąć praktycznej kurtki przeciwdeszczowej, którą znajdziesz na stronie: https://www.e-horyzont.pl/kobieta/kurtki-damskie/kurtki-przeciwdeszczowe-damskie.html.

3. Krościenko – Sokolica

Sokolica to niewielka góra, z której rozciąga się zapierający dech w piersiach krajobraz na malowniczą okolicę. Cała wycieczka zajmie ok. 1,5 godziny, szlak liczy bowiem 3,5 km. Szlak ten sprawdzi się także w przypadku rodzin podróżujących z dziećmi. Pamiętaj o tym, że z najmłodszymi członkami rodziny, czas podróży może wydłużyć się do nawet 2 godzin.

4. Szlak z Przełęczy Wyżnej do Chatki Puchatka

Bieszczady słyną z licznych tras dla początkujących, które zachwycają ciekawym pejzażami. Jedną z nich jest trasa biegnąca z Przełęczy Wyżnej do schroniska nazwanego Chatką Puchatka. W czasie wędrówki zadbaj o odpowiednie ubranie. Szeroki wybór odzieży trekkingowej znajdziesz na stronie: https://www.e-horyzont.pl/kobieta/bielizna-termoaktywna-damska/koszulki-oddychajace-damskie.html.

5. Wejście na Szczebel z Przełęczy Glisne

Wejście na Szczebel z Przełęczy Glisne to jeden z najłatwiejszych szlaków w Beskidzie Wyspowym. Jest to ciekawy pomysł na spacer dla całej rodziny. Na miejscu czeka na nas wygodna infrastruktura turystyczna. Ławki, miejsca na ognisko oraz stoły zachęcają do zorganizowania rodzinnego pikniku. Pamiętaj o tym, aby odwiedzić również punkty widokowe usytuowane zaraz przy szczycie.

6. Szlak na Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki to największy szczyt Gór Stołowych. Jest to jeden z najprostszych szlaków, na szczyt góry prowadzi bowiem 680 stopni. Podczas z spaceru z pewnością przyda Ci się odpowiednia odzież, która nie tylko zapewni maksymalny komfort poruszania się, ale także ochroni przed urazami mechanicznymi. W Twoim ekwipunku nie powinno zabraknąć spodni cargo. Szeroki wybór modeli znajdziesz w sklepie: https://www.e-horyzont.pl/mezczyzna/spodnie-meskie/spodnie-trekkingowe-meskie.html.

7. Ścieżka nad Reglami

Latem warto odwiedzić także Ścieżkę na Reglami, która przebiega od Kuźnic do Doliny Chochołowskiej. Jest mniej uczęszczana, przez co sprawdzi się w przypadku osób, którym zależy na aktywnym odpoczynku w mniej turystycznym miejscu. Trasa wiedzie głównie przez las, nie zabraknie jednak punktów widokowych, z których rozciąga się malowniczy widok na Tatry.

materiał partnera

Podziel się z innymi

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKobiece spojrzenie na gastronomię
Następny artykułWyborcze banery w Sosnowcu już nie psu na budę. “Kiedyś braliśmy każdą ilość”