A A+ A++

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby zanotowano w Polsce 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W Łódzkiem zachorowała kolejna jedna osoba.

  • Dzisiaj (9 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia w raporcie poinformowało o 64 nowych przypadkach. W Łódzkiem potwierdzono 1 nowe zachorowanie na COVID-19.

  • Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

  • W szpitalach przebywa 313 osób hospitalizowanych z powodu COVID-19. Od wczoraj liczba pacjentów na oddziałach covidowych wzrosła o 3. Do dyspozycji chorych na COVID-19 jest 6059 łóżek szpitalnych.

  • Zajętych jest 50 respiratorów. To o 2 więcej niż wczoraj. Dla pacjentów przebywających na oddziałach covidowych jest przeznaczonych 585 takich urządzeń.

  • Liczba osób objętych kwarantanną to 69 tysięcy 832. Dotychczas wyzdrowiały 2 miliony 654 tysiące 624 osoby, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Koronawirus w Łódzkiem

Cztery szczepieniobusy, czyli specjalne samochody, w których będzie można zaszczepić się przeciw COVID 19 – od niedzieli będą podróżować po regionie łódzkim. Czytaj więcej

Koła gospodyń wiejskich w regionie włączają się w promocję przeciwdziałania Covid-19. Organizacje, które zorganizują lokalne festyny z mobilnymi punktami szczepień otrzymają wsparcie finansowe z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Czytaj więcej

Zobacz także: Maskonur, czyli łódzki pomysł na utylizację maseczek

Szef powszechnego punktu szczepień w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi dr Michał Matyjaszczyk uważa, że warto wprowadzić pewne ograniczenia dla osób niezaszczepionych. Jak tłumaczy, mogłoby to skłonić ich do zmiany decyzji. Czytaj więcej

Zobacz także: Czy czekają nas ograniczenia dla niezaszczepionych? „Rząd dał wszystko co mógł dać jako marchewkę, trzeba zacząć używać kija”

Ochotnicza Straż Pożarna włącza się w realizację Narodowego Programu Szczepień. To kolejny rodzaj promocji, jaki zdecydował się wprowadzić rząd. Czytaj więcej

Minister P. Czarnek przeciwny obowiązkowi szczepień nauczycieli

Minister Przemysław Czarnek jest przeciwny wprowadzeniu obowiązku szczepień nauczycieli. Szef resortu edukacji i nauki w Programie 1. Polskiego Radia szacował, że zaszczepionych jest około 80 procent osób pracujących w oświacie.

“Te, które nie zostały zaszczepione to są te, które mają jakieś obawy w związku z chorobami, które przechodzą, ale też te, które przeszły chorobę COVID. Zachęcamy do szczepień już teraz i będziemy robić to cały czas. Nie ma potrzeby wprowadzania obowiązku szczepień wśród nauczycieli, a co do uczniów – nie mamy takiego pomysłu, żeby dzielić dzieci na zaszczepione i niezaszczepione” – mówił minister Przemysław Czarnek.

Dodał, że w tej chwili jest rozważany jedynie scenariusz powrotu do nauki stacjonarnej od 1 września. Jego resort przeznaczy około 100 milionów złotych na sprzęt, który pozwoli zachować szkołom reżim sanitarny.

Szef KPRM Michał Dworczyk: “Przekroczyliśmy 35 milionów wykonanych szczepień”

Szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu do spraw narodowego programu szczepień Michał Dworczyk poinformował na Twitterze, że w Polsce wykonano już ponad 35 milionów szczepień przeciwko Covid-19.

Minister podkreślił, że “to najlepszy sposób na zatrzymanie kolejnej fali koronawirusa” oraz zachęcił do przyjęcia szczepionki.

Koronawirus na świecie

11 milionów mieszkańców chińskiego Wuhan, gdzie pod koniec 2019 roku wybuchła pandemia Covid-19, zostało przetestowanych na obecność koronawirusa. Akcja, do której zaangażowano 28 tysięcy osób, trwała od wtorku. Testowanie odbywało się w prawie 3 tysiącach przystosowanych do tego miejsc. Władze miasta informują, że przetestowano wszystkich mieszkańców Wuhan, z wyjątkiem dzieci poniżej 6 lat oraz uczniów i studentów, przebywających na wakacjach poza miastem. W efekcie COVID-19 stwierdzono u 37 osób. Dodatkowo 41 osób przeszło zakażenie bezobjawowo. W zeszłym tygodniu w Wuhan potwierdzono pierwsze od roku przypadki Covid-19. Chorzy to siedem osób, które przyjechały do pracy w mieście z innych miejsc.
Po wybuchu epidemii chińskie władze bardzo szybko poradziły sobie z jej zduszeniem, wprowadzając niezwykle rygorystyczny lockdown. Dopiero wariant Delta zaczął rozprzestrzeniać się w kraju – po tym, gdy zarazili się nim pracownicy lotniska w Nankinie. W odpowiedzi władze Chin ograniczyły prawo obywateli do zagranicznych podróży. Chińczycy nie mogą opuszczać swojego państwa, jeśli podróż nie jest niezbędna lub nie wynika z nagłej sytuacji.

Tutaj znajdziesz aktualne statystyki o pandemii z całego świata:


  

Prawie 250 tysięcy osób protestowało we Francji przeciwko przepustkom covidowym. To czwarty weekend manifestacji, które odbyły się między innymi w Paryżu, Nicei i Montpelier. Ich uczestnicy wykrzykiwali hasła: “Wolność” i “Macron, nie chcemy Twojej przepustki zdrowotnej”. Od poniedziałku, aby wejść do restauracji lub kawiarni, a także, aby podróżować samolotami na liniach krajowych i pociągami dalekobieżnymi trzeba będzie mieć przepustkę covidową. Będzie ją trzeba również okazać przed wejściem do muzeum, teatru i kina. Przepustkę covidową można uzyskać po zaszczepieniu przeciwko COVID-19 lub po przedstawieniu negatywnego wyniku testu ewentualnie po niedawnym przechorowaniu. Od chwili ogłoszenia tych zasad przez prezydenta Emmanuela Macrona liczba osób zaszczepionych gwałtownie wzrosła. W tej chwili w pełni zaszczepionych jest 55 procent mieszkańców Francji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRadni chcą wiedzieć, czy w Katowicach jest bezpiecznie. Na głupie pytanie będzie głupia odpowiedź
Następny artykuł„#POZNAJMY SIĘ” Z POLSKĄ 2050 HOŁOWNI