A A+ A++

Gostynińscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. 62-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego kierował peugeotem, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie 12 lipca zatrzymali do kontroli drogowej podejrzanie zachowującego się peugeota. Okazało się, że kierowca był pijany.

– Tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Kierującym okazał się 62-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. 62-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne i skrajnie niebezpieczne zachowanie odpowie przed sądem – informuje mł. asp. Paweł Klimek z KPP w Gostyninie.

Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policja Przypomina

Stan po użyciu alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi (czyli zawartość ta jest równa lub niższa 0,25 mg w 1 dm3 wydychanego powietrza), czym wypełnia znamiona wykroczenia art. 87 kw.

– Osoba, która w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym popełnia wykroczenie z art. 87 kw. – zaznacza mł. asp. Paweł Klimek.

Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila alkoholu we krwi (czyli zawartość alkoholu przekracza 0,25 mg w 1 dm3 wydychanego powietrza). Prowadzenie pojazdu mechanicznego w tym stanie jest przestępstwem na podstawie przepisów kodeksu karnego art. 178a §1 kk.

– Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, włącz myślenie! – apeluje mł. asp. Paweł Klimek.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDobra wiadomość dla podróżujących! PKP Intercity wprowadza nowość w swojej aplikacji
Następny artykułBanery posła Dworczyka. Finansowanie ściśle tajne?