A A+ A++

Już wkrótce, od 27 lipca do 4 sierpnia, mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny regionu. Tydzień Kultury Beskidzkiej (TKB) to czas, kiedy folklor, muzyka i taniec łączą ludzi w radosnym świętowaniu tradycji.

Folkowe święto z międzynarodowym rozmachem

Tegoroczna edycja Tygodnia Kultury Beskidzkiej przyciągnie blisko 100 zespołów z różnych zakątków Polski oraz świata. Warto zaznaczyć, że wydarzenie odbędzie się w takich miejscowościach jak Wisła, Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański, Oświęcim, Ujsoły, Jabłonków oraz Istebna. Na scenach zaprezentuje się około 4000 artystów, którzy będą mieli okazję pokazać swoje umiejętności w tańcu i śpiewie. Festiwal jest nie tylko okazją do odkrycia bogactwa lokalnej kultury, ale także do poznania tradycji narodów z różnych części świata, od Stanów Zjednoczonych po Azję.

Specjalne wydarzenia i jubileusze

W Żywcu odbędzie się 33. Międzynarodowe Spotkanie Folklorystyczne oraz Festiwal Folkloru Górali Polskich, który w tym roku obchodzi 55-lecie. To unikatowe wydarzenie w skali kraju łączy w sobie elementy ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego z radosną zabawą. W Amfiteatrze Pod Grojcem zespoły ludowe zaprezentują swoje umiejętności, a na miejskim rynku wystąpią kapele, grupy śpiewacze oraz instrumentaliści. Główną nagrodą w konkursie będzie Złote Żywieckie Serce.

Pierwsze dźwięki i barwne korowody

W Szczyrku, TKB rozpocznie się 26 lipca Festiwalem Wielkich Serc, w którym wystąpią znane zespoły, w tym Fundacja Braci Golec oraz Orkiestra Ludowa. Kolejne dni będą pełne koncertów, a na Placu św. Jakuba w Szczyrku codziennie od godziny 11:00 odbywać się będą występy polskich i zagranicznych kapel. Warto również zobaczyć tradycyjny korowód zespołów, który przejdzie ulicami Szczyrku 28 lipca o godz. 15:00, tworząc niepowtarzalną atmosferę święta folkloru.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by doświadczyć bogactwa kultury, tradycji i radości, które oferuje Tydzień Kultury Beskidzkiej. To wydarzenie, które łączy pokolenia i narodowości, pokazując, że kultura ludowa jest żywa i pełna energii.

Według informacji z: Powiat Bielsko-Biała

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTest syren alarmowych 1 sierpnia w związku z 80. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego
Następny artykułZakończono poszukiwania zaginionego 17-latka