A A+ A++
fot. ZielonaNews.pl

Pierwszy weekend Winobrania 2022 za nami. Każdego dnia o porządek podczas winobraniowych imprez dbało ponad 100 policjantów. – Tradycyjnie do zabezpieczenia Dni Zielonej Góry kierowane są patrole przeznaczone tylko do tego zadania, a w zielonogórskiej komendzie działa Sztab Winobraniowy – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. 

Za nami pierwszy winobraniowy weekend, podczas którego zielonogórscy policjanci jak co roku dbali o bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz gości. – Było spokojnie, nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń kryminalnych związanych z Winobraniem jak również poważnych zakłóceń porządku. Policjantów w winobraniowych służbach wspierają w tym roku słuchacze Szkoły Policji w Katowicach, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji i Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz policjanci ruchu drogowego z komend powiatowych województwa lubuskiego – informuje M. Barska.

Główny sztab winobraniowy w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze działa już od soboty (03.09) od godzin porannych i pracuje niezależnie od dyżurnego jednostki. –  Część policyjnych patroli każdego dnia jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo uczestników oraz zabezpieczenie imprez związanych z Winobraniem i ich pracę koordynuje właśnie  Winobraniowy Sztab. Natomiast dyżurny jednostki kieruje patrole do bieżącej obsługi zdarzeń na terenie miasta i powiatu – wyjaśnia rzeczniczka policji.

Policję w działaniach na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników jak co roku wspierają także inne służby, które delegują do pomocy swoich funkcjonariuszy. – Wraz z policjantami współdziałają Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zielona Góra, strażacy, Ratownicy ze Sztabu Ratownictwa Zielona Góra, Żandarmeria Wojskowa oraz uczniowie z klasy policyjnej Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku – informuje policja.

Dotychczas policjanci nie otrzymali zawiadomień związanych z kradzieżami kieszonkowymi w rejonie imprez winobraniowych, jednakże nie zapominajmy, że czasem „okazja czyni złodzieja” i nie pozostawiajmy portfeli, telefonów czy torebek na straganach czy sklepowych ladach. – Pamiętajmy także o ostrożności w restauracjach, pubach czy ogródkach, gdzie również mogą pojawić się kieszonkowcy czy osoby, które zwyczajnie będą chciały wykorzystać sprzyjającą sytuację. Bądźmy ostrożni we wszystkich tych miejscach gdzie panuje duży ruch i tłok, wszędzie tam, gdzie rozbawieni ludzie zapominają o ostrożności. Pamiętajmy, że w tłumie łatwiej jest się złodziejom ukryć i niepostrzeżenie działać – tłumaczy policja.

Policja przypomina także, że że nie zmieniły się przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, z których wynika, że alkohol możemy spożywać wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych.

Zabezpieczenie „Winobrania”(pierwszy weekend):
ujawniono wykroczeń – 125
sporządzono wniosków o ukaranie do sądu – 9
nałożono mandatów karnych – 85
przeprowadzono  interwencji – 83
wylegitymowano – 214 osób
zatrzymane osoby poszukiwane – 5
nietrzeźwi odwiezieni do izby wytrzeźwień lub miejsca zamieszkania – 6 osób
kontrole pojazdów – 35

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak zostać nowoczesnym „hotelarzem” w 3 krokach?
Następny artykułKierownik budowy