A A+ A++

Choć szczoteczka soniczna to urządzenie wynalezione już pod koniec poprzedniego wieku, to szczyt jej popularności mogliśmy zaobserwować dopiero w ostatnich latach. Poniżej znajdziesz 5 powodów, dla których warto kupić szczoteczkę soniczną. Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat najlepszych szczoteczek sonicznych na rynku i dowiedz się, co mogą one ci zaoferować.

Szczoteczka soniczna znajduje się w grupie szczoteczek elektrycznych, czyli przyrządów wyposażonych w silniczek. Jej działanie oparte jest o technologię fal dźwiękowych. Co to znaczy?

Technologia fal dźwiękowych

Fale dźwiękowe o częstotliwości 260 Mhz wprawiają w ruch włókna szczoteczki oraz docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien końcówki wymiennej.
W wyniku tego zjawiska cząsteczki wody, śliny i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstające mikropęcherzyki rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej, oczyszczając nawet trudno dostępne miejsca. Dzięki takiemu działaniu szczoteczki soniczne są całkowicie bezpieczne dla szkliwa zębowego oraz dziąseł, a przy tym bardzo skuteczne w usuwaniu nieczystości.

Skuteczne usuwanie płytki nazębnej

Szczoteczki soniczne są w stanie wytworzyć nawet 96 000 ruchów na minutę pracy, co
w znaczny sposób wpływa na ich skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej, osadów i resztek pokarmowych. Przykładem szczoteczek sonicznych zapewniających wspomnianą prędkość są modele marki Smilesonic dostępne na stronie
https://smilesonic.com/pl/kategoria-produktu/szczoteczki-soniczne/ Badania potwierdzają, że tego typu urządzenia usuwają aż do 100% więcej bakterii niż szczoteczki manualne! Warto dodać, że szczoteczka soniczna przystosowana jest do wykonywania ruchów wymiatających, które przez specjalistów uważane są za całkowicie bezpieczne dla szkliwa zębowego i dziąseł. Swoją skuteczność potwierdza także
w oczyszczaniu elementów aparatów ortodontycznych, do których nie docierają włókna innych szczoteczek.

Kilka trybów pracy do wyboru

Aby każda osoba mogła wybrać opcję czyszczenia zębów odpowiednią dla siebie, szczoteczki soniczne wyposażone są zazwyczaj w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu. Najczęściej pojawiające się tryby w szczoteczkach sonicznych to:

  • codzienny (do codziennej higieny jamy ustnej) – główka szczoteczki porusza się w nim z prędkością do 62 000 ruchów na minutę

  • wybielający (do wybielania zębów) – główka szczoteczki porusza się w nim
    z najwyższą prędkością do 96 000 ruchów na minutę

  • polerujący (do polerowania szkliwa) – główka szczoteczki porusza się w nim
    z prędkością do 70 000 ruchów na minutę

  • delikatny (do zębów wrażliwych) – główka szczoteczki porusza się w nim
    z prędkością do 62 000 ruchów na minutę

  • do masażu dziąseł (usuwanie bakterii wraz z masażem dziąseł – główka szczoteczki porusza się w nim z prędkością do 62 000 ruchów na minutę.

Końcówki wymienne przeznaczone do różnego rodzaju mycia

W zestawach ze szczoteczkami sonicznymi często znajdują się końcówki wymienne o różnych właściwościach. Oto przykłady niektórych z nich:

  • codzienna – końcówka ze średnio twardymi włóknami, która stworzona jest do codziennej pielęgnacji zębów

  • wybielająca – końcówka z twardym włosiem, dopasowana do trybu wybielającego
    i pomagająca odzyskać naturalną barwę zębów

  • delikatna – końcówka z miękkim włosiem, która świetnie sprawdzi się u osób borykających się z nadwrażliwościami, a także u początkujących użytkowników szczoteczek sonicznych

  • ortodontyczna – końcówka z długimi włóknami, przeznaczona do oczyszczania elementów aparatu ortodontycznego, mostów, koron, implantów oraz przestrzeni międzyzębowych.

Nowoczesne funkcje szczoteczki sonicznej

Szczoteczki soniczne wyposażone są w funkcje, które zapewniają komfort użytkowania. Najczęściej występujące to timery, które odmierzają czas niezbędny do dokładnego wyczyszczenia zębów, a także sygnalizują konieczność zmiany szczotkowanej strefy uzębienia. Inne przydatne funkcje, które pojawiają się w tego typu przyrządach, to chociażby czujnik siły nacisku, wskaźnik zużycia włosia czy możliwość połączenia się z aplikacją w smartfonie oraz monitorowania całego procesu mycia zębów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTo będą duże zmiany. Mieszkańcy wnieśli ponad 2,5 tys. uwag do projektu nowej siatki połączeń w Lublinie
Następny artykułZapomniał, że wjechał w porsche