A A+ A++

Rzucanie palenia to proces, który może trochę potrwać. Dlatego warto “uzbroić się” w cierpliwość i determinację, które zdecydowanie pomogą nam w rzucaniu palenia. Dla jednych będzie to łatwe, dla innych nieco trudniejsze. W niektórych przypadkach będzie potrzebne wsparcie środków farmaceutycznych, a w jeszcze innych nie będzie takiej potrzeby. W każdym przypadku warto mieć cel, który pomoże nam uporać się z chęcią pójścia “na dymka”. Poniższe 5 sposobów można z powodzeniem stosować nawet w pracy czy w domu. Są one na tyle skuteczne, że po pół roku bez papierosa nawet nie spojrzymy w stronę nikotyny.

Sposób nr 1: Nie używaj papierosów elektronicznych i półśrodków pozafarmaceutycznych

Niektórzy uważają, że papierosy elektroniczne to zdrowsza alternatywa dla tych, którzy są w trakcie rzucania palenia. Jeśli były palone mocniejsze papierosy to faktycznie, będzie to słabszy papieros. Jednak nadal wprowadzamy do organizmu substancje, które mogą nam po dłuższym czasie zaszkodzić. Tyczy się to również olejków i środków, które nie są znane na rynku szerokiemu gronu. Jeśli mamy wątpliwości co do jakości tego typu producentów, najlepiej zrezygnować z ich używania.

Sposób nr 2: Wyznacz sobie cel i odkładaj pieniądze do skarbonki

Metoda ta jest na tyle skuteczna, że wielu palaczy po jej wdrożeniu całkowicie rzuciło palenie. Wystarczy za każdym razem odłożyć do skarbonki sumę, za jaką byśmy kupili paczkę lub jednego papierosa, gdy najdzie nas ochota na zapalenie i puszczenie dymka. Można to potraktować jako dążenie do celu, którym jest kupienie wymarzonego sprzętu lub mebla, o którym myślimy od dłuższego czasu, a wiecznie nie mamy środków na jego kupno. Dzięki temu po miesiącu uzbieramy konkretną sumę pieniędzy, która zdecydowanie poprawi stan finansowy portfela i uświadomi, ile przepalamy miesięcznie na nasze papierosowe zachcianki. Ważne: skarbonka musi być nieprzezroczysta, by nie było widać zgromadzonych pieniędzy!

Sposób nr 3: Żuj gumę dla palaczy i zwykła miętową, gdy najdzie Cię chęć na papierosa

Jest to stary i dość skuteczny sposób na to, by walczyć z chęcią zapalenia. Dzięki temu zajmujemy się gumą do żucia, która ma w sobie pewien procent zawartości nikotyny i uspokoi nasz papierosowy głód. Zachowanie to może być średnio eleganckie w miejscu pracy, ale możemy uprzedzić współpracowników i swojego lidera, że jesteśmy w trakcie rzucania palenia i to nasz sposób na złagodzenie nerwicy papierosowej. Takie jasne potraktowanie sprawy powinno się spotkać ze zrozumieniem i nie powinieneś się potem spotykać z głosami, które będą Cię wyciągać na przerwę, by zapalić.

Sposób nr 4: Jeśli jest to dla Ciebie trudne to skorzystaj z pomocy fachowca!

Są przypadki, w których nie obejdzie się bez pomocy osoby, która jest fachowcem w swoim zawodzie. Świetnie może tu zadziałać nawet standardowa porada lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Jednak jeśli czujemy, iż nie damy rady samodzielnie rzucić palenia, to zdecydowanie warto udać się do specjalisty takiego jak psycholog.

Sposób nr 5: Bądź wyrozumiały dla samego siebie!

Pierwsze dni bez papierosów są bardzo trudne. Trzeba dać sobie czas na “przetrawienie” tego, co już osiągnęliśmy do tej pory. Nawet jeśli zdarzy się nam wpadka w postaci zapalenia jedne sztuki, to nie powinniśmy mieć ku temu wyrzutów. Zdecydowanie się na rozstanie z “fajkami” było już i tak wystarczająco trudną decyzją. Niemniej powinniśmy pilnować, by zwyczaj wpadek papierosowych nie wszedł nam w krew. Szukanie usprawiedliwień “bo rzucam palenie i jest mi ciężko” nie jest dobrym sposobem na osiągnięcie celu poprzez odpuszczanie sobie w zamierzonym celu.

Proces rzucania palenia to dość wymagający czas. Musimy wziąć pod uwagę to, iż mogą się nam zdarzyć pojedymcze wpadki, gdy jednak pójdziemy zapalić. Oczywiście nie powinniśmy popadać “w paranoję” i karać siebie za niedopełnienie obowiązków przy każdej okazji. Dzięki rzucaniu palenia zyskuje przede wszystkim nasz organizm, gdyż układ krążenia zostanie oczyszczony z złogów nikotynowych i substancji smolistych, które nagromadziły się przez lata palenia różnych marek papierosów. Dzięki temu odczujemy różnicę, gdyż nasze serce stanie się bardziej wydajne przy wysiłku. Ponadto warto wziąć pod uwagę aspekty zdrowotne takie jak możliwość wystąpienia astmy. Kaszel palacza to nie tylko zwykły kaszel. Rzutuje on również na wydajność naszych płuc oraz oskrzeli. Dlatego jeśli rzucać palenie to raz, a dobrze, bez wymówek i wykrętów! Rzuć palenie z wapteka.pl!

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 17.06.2021, 12:42

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNorwegia: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [AKTUALNE INFORMACJE]
Następny artykułKłótnia polityków o likwidację TVP Info. “To jest właśnie szczucie”