A A+ A++

Jak poinformował ISBnews prezes i dyrektor zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie Michał Mierzejewski, koncern odpowiedział na apele polskich szpitali, a także organizacji trzeciego sektora, które aktywnie wspierają system ochrony zdrowia w walce z koronawirusem.

– Dzięki przekazanym przez Philip Morris Polska funduszom w wysokości 4 mln zł, do polskich szpitali trafi m.in. najnowocześniejsza, zautomatyzowana aparatura medyczna i precyzyjne testy genetyczne na obecność koronawirusa – powiedział Michał Mierzejewski. – Darowizna wesprze również organizacje trzeciego sektora, pozwalając im na sfinansowanie zakupów sprzętu i środków ochrony osobistej dla personelu medycznego, w tym m.in.: pakietów ochrony biologicznej, maseczek ochronnych z filtrami, rękawiczek, przyłbic, gogli ochronnych, kombinezonów oraz środków dezynfekcyjnych – dodał w rozmowie z ISBnews.

Na potrzeby polskiej służby zdrowia, Philip Morris Polska sfinansował zakup aparatury diagnostycznej do testów molekularnych w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2, wraz z 1 000 sztuk ekspresowych testów genetycznych o wysokiej czułości: Xpert Xpress SARS-CoV-2.

– To najnowocześniejsze technologie, dzięki którym polskie placówki medyczne będą mogły wykonywać takie testy samodzielnie, rekomendowaną metodą amplifikacji kwasów nukleinowych (NAAT), w technice RT-PCR. Pozwala to na uzyskanie precyzyjnego wyniku w czasie rzeczywistym, w ciągu zaledwie kilku godzin, a nie dni, od momentu pobrania próbki od pacjenta. To obecnie najszybsza i najbardziej wiarygodna forma diagnozowania COVID-19 na świecie. Specjalistyczna aparatura pozwoli szpitalom na przeprowadzanie większej liczby takich testów w ciągu doby, co z kolei pomoże w odciążeniu innych jednostek polskiej służby zdrowia – wskazał prezes.

Z przekazanych przez Philip Morris Polska środków zakupiona została także komora laminarna klasy 3 Gene Xpert XVI, działająca w pełni zamkniętym systemie i pozwalająca diagnostom oraz personelowi laboratorium na bezpieczną pracę w całkowicie sterylnych warunkach. Udzielone wsparcie finansowe pozwoli też na zakup 10 zestawów systemu pobierania próbek od pacjentów (po 100 sztuk każdy), dwóch chłodziarek laboratoryjnych i zamrażarki laboratoryjnej.

Produkcja płynu dezynfekującego

Philip Morris Polska przestawił także część linii produkcyjnej swojej fabryki w Krakowie na produkcję płynu dezynfekującego, który docelowo zostanie przekazany jako darowizna charytatywna na rzecz placówek służby zdrowia.

– Testy produkcji zakończyły się pomyślnie, a Philip Morris Polska otrzymał zgodę ze strony Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w tym zakresie – podsumował Michał Mierzejewski … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBójka kiboli w Łodzi. Na Widzewie w parku grupa kiboli ŁKS napadła na bojówkę Widzewa
Następny artykułKoronawirus. Szef wielkopolskiego sanepidu odchodzi niespodziewanie w środku pandemii