4. Dialog Obywatelski za nami
Ponad 70 obywateli z Polski i Niemiec dyskutowało nad tym, jak jeszcze silniej zintegrować polsko-niemieckie pogranicze
W dniu 15 października kontynuowano proces partycypacji obywatelskiej realizowany w ramach projektu „Razem silniejsi! Wspólne zarządzanie kryzysowe na polsko-niemieckim pograniczu”, którego Powiat Krośnieński jest partnerem. W Dialogu Obywatelskim udział wziął Wicestarosta Ryszard Zakrzewski oraz Liliana Krajewska reprezentująca Krośnieński Związek Powiatowo – Gminny, jako ekspert z dziedziny transportu publicznego.
4. Niemiecko-Polski Dialog Obywatelski odbył się w ośrodku wypoczynkowym „Nad Borkiem” w Kosarzynie. Skupiono się głównie na wspólnym określeniu i sprecyzowaniu najważniejszych rekomendacji – uwzględniających w szczególności takie obszary jak „Transgraniczna opieka zdrowotna”, „Transgraniczne oferty edukacyjne” oraz „Transgraniczny transport publiczny i turystyka”. Wspomniane rekomendacje zostaną ponownie zebrane i udostępnione odpowiednim przedstawicielom administracji publicznej i polityki na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym.
Polsko-Niemiecka Rada Obywatelska, która towarzyszy procesowi, omówi wyniki 4. Dialogu Obywatelskiego podczas swojego kolejnego posiedzenia w dniu 14.11.2024. Ostateczna dokumentacja zostanie przekazana wymienionym powyżej decydentom i interesariuszom podczas 5. i ostatniego dialogu obywatelskiego, który planowany jest na 10.04.2025 roku w Guben.
Niniejszy projekt realizowany jest przez powiat Sprewa-Nysa, powiat krośnieński, Naemi-Wilke-Stift oraz nasz Euroregion SNB, a finansowany przez Fundację Roberta Boscha w ramach programu „Common Ground – Współtworzenie bez granic”.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS