W meczu 18 kolejki forBET IV ligi po ciekawym meczu i dobrej grze pokonujemy mocną w tym sezonie drużynę Pisy Barczewo 3:1 (1:0). Był to zarazem pierwszy mecz rozgrywanej „awansem” rundy wiosennej i ostatni mecz „u nas” przed przerwą zimową.

Walka, zaangażowanie i kolektyw to składowe, które zadecydowały o końcowym wyniku wczorajszego spotkania. Tak jak w przegranym meczu derbowym z Korszami widocznym był brak tych walorów z naszej strony, tak wczoraj zmieniło się to o 180 stopni i wpłynęło na przebieg gry oraz końcowy sukces. Od pierwszych do ostatnich minut meczu widać było wyraźnie pozytywne nastawienie drużyny i zaangażowaną walkę w zdobycie trzech punktów. Tak też się stało, a „po drodze” zdobyliśmy trzy bramki i zmarnowaliśmy jeszcze kilka okazji wykreowanych po składnych akcjach. Pierwszy gol to trafienie Mateusza Jońcy, który atakując do końca zawodnika Pisy wykorzystał jego zawahanie w ich polu karnym, odebrał mu piłkę i pokonał bramkarza barczewian. Piłkę w pole karne Pisy wcześniej dorzucał Łukasz Swacha. W 54 minucie piłkę na naszej połowie przechwycił Marcin Swacha i szybko zagrał ją do Tomka Bobrowskiego, który „po profesorsku” wypatrzył i dograł ją do wychodzącego na wolną pozycję Piotra Dominika. Piotrek był w 100% sytuacji, ale zamiast uderzać szukał jeszcze podaniem Marcina Dwulata, który jednak nie zdołał strzelić celnie. Szczęśliwie piłka trafiła ponownie do Piotrka, który już z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Barczewianie mogli złapać „wiatr w żagle” po zdobyciu gola kontaktowego w 79 minucie, gdy po naszym ataku wyprowadzili szybki i składny kontratak zakończony golem Malanowskiego. My jednak zachowaliśmy czujność i pozytywną agresję w grze do końca. Mało tego, bo w ostatniej akcji meczu dobijamy gości trzecim trafieniem. Z naszej połowy rzut wolny egzekwował Mateusz Jońca, który kikudziesięciometrowym, celnym crossem podał piłkę dla Łukasza Swachy. Łukasz zwiódł obrońcę i najpierw uderzył, swoją lepszą, lewą nogą, ale bramkarz odbił to z powrotem pod jego nogi. Dobitka prawą nogą była już skuteczna.

W meczu 19 kolejki forBET IV ligi  21 listopada o godzinie 13.00 gramy w Ornecie z Błękitnymi. Będzie to ostatnie spotkanie w tym roku.

Skład: Papliński, Kolesnyk, Koprucki, Czerniakowski, Jońca, M.Swacha, Brych, Dominik, Bobrowski, Ł. Swacha, Dwulat (75′ Schlass)

Rezerwowi: Kotkowski, Wołowik, Butkiewicz, Schlass, Jaskólski