A A+ A++

Dzięki rozwojowi świadczeń w zakresie chirurgii ręki w Szpitalu Miejskim nr 4 Gliwicach pacjenci nie muszą szukać pomocy w innych, bardziej odległych ośrodkach. Ostatnio specjaliści w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu z „4” pomogli niespełna 30-letniemu pacjentowi po bardzo ciężkim urazie nadgarstka.

 
Następstwami tego urazu były przemieszczenia w obrębie kości nadgarstka ze złamaniem części z nich. Dzięki przeprowadzonej rekonstrukcji ze stabilizacją złamań w obrębie kości nadgarstka udało się stworzyć choremu szansę na powrót do sprawności tej ręki – wyjaśnia dr Tadeusz Bilnicki z gliwickiej lecznicy.

Największą trudnością przy takich operacjach jest – z jednej strony – przekonanie pacjenta, że zabieg to dopiero początek drogi, a przed nim jeszcze długie procesy rekonwalescencji i rehabilitacji.

Z drugiej strony – bardziej technicznej – wielkim wyzwaniem dla lekarza jest wypreparowanie oraz zorientowanie się, jak precyzyjnie „poukładać” kości nadgarstka, tak aby odtworzyć warunki anatomiczne. Na pewno chcemy nasze umiejętności rekonstrukcyjne wykorzystywać, aby pomagać pacjentom po skomplikowanych urazach najlepiej, jak to tylko możliwe – podsumowuje dr Bilnicki.

Chirurgia ręki jest interdyscyplinarną dziedziną medycyny zajmującą się m.in. problemami nadgarstka: wrodzonymi, urazowymi, zwyrodnieniowymi czy też nowotworowymi.

(żms)/UM Gliwice(SM nr 4/kik)
fot. Szpital Miejski nr 4

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejne złe wieści dla Rafako. Państwowa spółka wycofała się z mediacji. W tle dziesiątki milionów złotych i duży kontrakt
Następny artykułSpotkanie z mieszkańcami Biebrzy