A A+ A++

  • 3 mln wizyt umówiono do tej pory w całej Polsce za pomocą usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”
  • W województwie kujawsko-pomorskim skorzystało z niej ponad 165 tys. podatników.
  • Umawiając wizytę przez internet dbasz o swój komfort i bezpieczeństwo.

Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” została wprowadzona w listopadzie 2020 r. Głównym celem usługi jest poprawienie komfortu załatwiania spraw, a podczas pandemii było nim także zwiększenie bezpieczeństwa klientów i pracowników.

Liczba umówionych wizyt przekroczyła właśnie 3 mln, kiedy tow poniedziałek 21 czerwca w Urzędzie Skarbowym w Nowym Sączu o godzinie 9.30 odbyła się wizyta z takim właśnie numerem.Sprawa, którą załatwiał „jubileuszowy” podatnik dotyczyła podatków majątkowych, a konkretnie opodatkowania umowy kupna-sprzedaży.

W województwie kujawsko-pomorskim zarezerwowano do tej pory 165.348wizyt w urzędach skarbowych. Ze statystyk usługi wynika, że średni ogólny czas obsługi podatnika podczas umówionych wizyt wynosi jedynie 13 minut, a najczęstszym powodem rezerwacji jest uzyskanie zaświadczenia lub załatwienie spraw związanych z podatkami majątkowymi.

Przypominamy jednocześnie, że wiele spraw w urzędzie skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu, na podatki.gov.pl lub telefonicznie. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem umówienia wizyty jest rezerwacja za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Wystarczy wskazać konkretny urząd w którym chcemy załatwić sprawę, następnie wybrać dogodny dzień i godzinę. Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie spraw, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności.

Nie ma potrzeby umawiania wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru). Jeżeli chcesz wyjaśnić wątpliwości dotyczące składanego dokumentu – umów wizytę na podatki.gov.pl.

Kinga Błaszczyńska główny specjalista IAS w Bydgoszczy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy podatek może zapłacić za podatnika inny podmiot?
Następny artykułO tym się nie mówi: niemal co trzeci gorliczanin został już w pełni zaszczepiony