A A+ A++
fot. Royal Sail Investment Group
Chociaż pod budowę tego osiedla nie wbito jeszcze pierwszej łopaty, już widać bardzo duże zainteresowanie mieszkaniami, jakie na nim powstaną. Chodzi o inwestycję przy ul. Szpitalnej 2. Za kilka lat swój dom będzie tutaj miało prawdopodobnie około 200 rodzin.

Przez wiele lat nieruchomość należała do miasta, które za prezydentury Zbigniewa Dychto kupiło ją od Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Pomysły dotyczące zagospodarowania działki mnożyły się jeden po drugim – od zaadaptowania starego szpitala na mieszkania socjalne, przez urządzenie tam siedziby magistratu, po przekazanie terenu organizacjom pozarządowym. Nie został zrealizowany żaden, a gdy stało się jasne, że magistrat nie zainwestuje pod tym adresem pieniędzy, urzędnicy podjęli pierwszą próbę sprzedaży nieruchomości. Później kolejną. I wiele następnych. Chętny na ul. Szpitalną 2 znalazł się dopiero w połowie listopada 2019 roku. Teren kupiła firma Nieruchomości Prim z Radomska. W niedługim czasie przeszedł on jednak w nowe ręce – Royal Sail Investment Group.

Plany co do działki są skonkretyzowane – zostaną na niej pobudowane nowe mieszkania. Wszystkich około dwustu, w pięciu budynkach. Koncepcja zakłada, że każdy będzie miał pięć kondygnacji. Ale, jak usłyszeliśmy od Pawła Marczyka z RSIG, może to jeszcze ulec zmianie. Podobnie jak inne przyjęte założenia.

Co wiadomo na tę chwilę?

„Założenie projektowe polega na zastosowaniu prostych, minimalistycznych form. Atrakcyjności obiektom doda użycie różnych rozwiązań materiałowych na elewacji. Dodatkowym atutem inwestycji będzie dostęp do zrewitalizowanego parku ze starodrzewiem” – czytamy na stronie Royal Sail Investment Group.

fot. Royal Sail Investment Group

Atrakcyjność mieszkań, o powierzchni od 33 do 100 merów kwadratowych, podniosą duże tarasy. A ponadto łatwy dostęp do miejsc parkingowych, których przewidziano około 190. Mieszkańcy będą parkowali samochody w podziemnych garażach pod budynkami, z wjazdami w ich skrajnych częściach (dzięki temu zostanie wydzielona wolna od samochodów strefa dla pieszych). Również w podziemiach znajdą się komórki lokatorskie oraz pomieszczenia techniczne.

Wcielenie inwestycyjnych planów w życie wymagało na początek wyburzenia znajdujących się przy ul. Szpitalnej 2 starych budynków. Ocalał jednak dawny szpital dermatologiczny.

– Zostanie zaadaptowany na lokale usługowe, choć nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób. Być może będzie to otwarta przestrzeń – wyjaśnia Paweł Marczyk.

Przed inwestorem jeszcze dużo pracy projektowej, ale jest przekonany, że wniosek o pozwolenie na budowę złoży w tym roku. Na tym, aby osiedle „Młodzieniaszek Park” powstało jak najszybciej zależy nie tylko inwestorowi.

– Ludzie są tymi mieszkaniami bardzo zainteresowani. Już do nas dzwonią i o nie pytają, m.in. ci z okolicznych bloków – stwierdza Paweł Marczyk.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzepis Prawa budowlanego przewidujący kary za użytkowanie obiektu jest niekonstytucyjny
Następny artykułŚledztwo WHO w Chinach nie przyniosło przełomu, dało za to paliwo propagandzie