– Niemal 3,5 tys. szczepionek przeciw COVID-19 dostarczyła już do kujawsko-pomorskich szpitali Agencja Rezerw Materiałowych – informują służby prasowe wojewody. – Trwa proces dystrybucji kolejnych partii szczepionek.
Szczepionki otrzymało do tej pory 20 szpitali węzłowych: w Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Bydgoszczy, Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Grudziądzu, Inowrocławiu, Lipnie, Mogilnie, Radziejowie, Toruniu, Więcborku, Włocławku i Żninie.
600 dla Torunia, 975 dla Bydgoszczy
– Po 300 dawek otrzymały szpitale w Toruniu: Wojewódzki Szpital Zespolony Im. L. Rydygiera i Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika. Sześć szpitali w Bydgoszczy otrzymało łącznie 975 dawek szczepionki – podaje urząd wojewódzki w Bydgoszczy.
Do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, w którym 27 grudnia zaszczepiono pierwszą osobę w regionie, dostarczonych zostało do tej pory 225 dawek szczepionki.
Według danych Ministerstwa Zdrowia aktualnych na rano 30 grudnia br. na szczepienia w Kujawsko-Pomorskiem zgłosiły się 22 453 osoby z sektora ochrony zdrowia. W całym kraju zapisało się na razie 419 450 medyków. Najwięcej chętnych jest na razie w woj. mazowieckim (64 947) i śląskim (39 490).
Termin zgłaszania się na szczepienia przez pracowników sektora ochrony zdrowia wydłużono do 14 stycznia 2021 roku.
15 stycznia ruszają zapisy
Szczepienia dla pracowników sektora ochrony zdrowia to zerowy etap obejmuje szczepienia dla medyków i farmaceutów, Narodowego Programu Szczepień. Kolejni będą pensjonariusze DPS i ZOL, osoby powyżej 60. roku życia, służby mundurowe i nauczyciele. Następny etap obejmie szczepienia dla osób poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi i osób bezpośrednio zapewniających funkcjonowanie podstawowej działalności państwa. Ostatni szczepionkę dostaną przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych w związku z pandemią i cała reszta populacji. Rejestracja ruszy już 15 stycznia 2021 roku.
Żeby zarejestrować się na szczepienie należy należy najpierw się zarejestrować: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta. Kolejny krok to zgłoszenie się do punktu szczepień, gdzie lekarz dokonuje kwalifikacji do szczepienia. Następnie pacjent otrzymuje pierwszą dawkę, a po 21 dniach – bez konieczności ponownej rejestracji – dostaje drugą.
Szczepienia będą realizowane w przychodniach (POZ), szpitalach, szpitalach rezerwowych oraz u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS