W meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 1 października, drużyna Manchesteru City wygrała z Dinamo Zagrzeb 2-0 (0-0). Mecz na Etihad Stadium obejrzało 49 046 widzów.

Liga Mistrzów
2019-10-01 21:00 | Stadion: Etihad Stadium | Widzów: 49046 | Arbiter: S. Gözübüyük
Manchester City
Dinamo Zagrzeb
DO PRZERWY  0-0
R. Sterling 66′
P. Foden 90′

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał João Cancelo z jedenastki gospodarzy (”Obywatele”). Była to 19. minuta spotkania.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie Bernardo Silva został zastąpiony przez Raheema Sterlinga. W 62. minucie w drużynie Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Amer Gojak wszedł za Mislava Oršicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Manchesteru City w 66. minucie spotkania, gdy Raheem Sterling strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Riyad Mahrez.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Dina Pericia, zawodnika Dinamo Zagrzeb. W następstwie utraty gola trener Dinamo Zagrzeb postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił obrońcę Kévina Théophile-Catherine’a i na pole gry wprowadził napastnika Maria Gavranovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się – pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 84. minucie Bruno Petković został zmieniony przez Iyayiego Atiemwena, co miało wzmocnić drużynę Dinamo Zagrzeb. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Aguera na Gabriela Jesusa oraz Davida Silvę na Philipa Fodena.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Fernandinho z ”Obywateli”.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka ”Obywateli”, zdobywając kolejną bramkę. Minutę później wynik ustalił Philip Foden. Przy zdobyciu bramki pomagał Raheem Sterling.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Zespół Manchesteru City zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

STATYSTYKI

Posiadanie piłki
Strzały na bramkę
Rzuty rożne

Drużyny będą miały 20-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 22 października zespół Dinamo Zagrzeb rozegra kolejny mecz w Charkowie. Jego przeciwnikiem będzie Szachtar Donieck. Tego samego dnia Atalanta Bergamo za … czytaj dalej