A A+ A++

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby zanotowano w Polsce 194 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W Łódzkiem zachorowało kolejnych 5 osób. W ciągu doby w związku z COVID-19 zmarło 8 osób.

  • Liczba odnotowanych zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła do 2 mln 875 tys. 328. Dzisiaj (7 czerwca) Ministerstwo Zdrowia w raporcie poinformowało o 194 nowych przypadkach. W Łódzkiem potwierdzono 5 nowych zachorowań na COVID-19.

  • Powiększyła się też liczba ofiar COVID-19. Dziś w raporcie resort poinformował o śmierci 2 osób z powodu COVID-19, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób.

  • W całej Polsce z powodu COVID-19 zmarło łącznie 74 tys. 160 osób.

  • W ciągu ostatniej doby o 116 zmniejszyła się liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. W szpitalach jest obecnie 3 183 takich pacjentów – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Do respiratorów podłączonych jest 463 chorych – o 26 mniej niż dzień wcześniej.

  • Według danych Ministerstwa Zdrowia, do tej pory z COVID-19 wyzdrowiało 2 645 877 osób.

  • Na kwarantannie przebywa obecnie ponad 58,5 tysiąca osób.

Koronawirus w Łódzkiem

Dzięki wygaszaniu obostrzeń związanych z pandemią, na ulice Łodzi znów możemy zapraszać turystów. Przewodnicy blisko rok pozostawali bez pracy. Czytaj więcej

Jeszcze w czerwcu zostaną zorganizowane szczepienia dla osób w kryzysie bezdomności. Akcja będzie połączona z niedzielnym wydawaniem ciepłego posiłku na placu przed archikatedrą. Czytaj więcej

Zobacz także: Nowa Lewica o środkach dla szpitali powiatowych z Funduszu Odbudowy

Do Punktu Szczepień Powszechnych trafią większe dostawy szczepionek przeciw COVID-19. Będzie otwarty przez 6 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 – 19.30 i w soboty od 9.00 do 18.00. Czytaj więcej

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim uległa zdecydowanej poprawie. W szpitalach z powodu COVID-19 przebywa obecnie około 600 osób. To rekordowo niska liczba. Czytaj więcej

Łódzki magistrat chce zwolnić właścicieli lokalów gastronomicznych z części opłat za ogródki – także te ustawione w pasie drogowym. Do tej pory za wystawienie stolików na zewnątrz nie musieli płacić ci restauratorzy, których ogródki mieściły się na drodze wewnętrznej, jak przy ul. Piotrkowskiej. Czytaj więcej

Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 młodzieży w wieku 12-15 lat

Rozpoczęły się zapisy na szczepienia dla młodzieży w wieku 12-15 lat. Nastolatka na szczepienia można zarejestrować m. in. przez bezpłatną infolinię 989, e-rejestrację przez stronę pacjent.gov.pl. lub bezpośrednio w punkcie szczepień. Osoby uprawnione mają już wystawione e-skierowania.

Szczepienia będą odbywały się powszechnych i populacyjnych punktach szczepień, a od września – w szkołach. W sumie program szczepień dzieci powyżej 12. roku życia obejmie ponad 2 i pół miliona osób.

Szczepienie osoby niepełnoletniej może odbyć się za zgodą rodzica. W Polsce do tej pory w pełni zaszczepiono ponad 8 milionów osób, a ogólna liczba wykonanych szczepień przekroczyła 22 miliony.

Szczepionki Moderny dotarły do Polski

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski poinformował, że do Polski dotarło dziś 251 tysięcy szczepionek wyprodukowanych przez firmę Moderna. Preparaty od poniedziałku będą przekazywane do punktów szczepień.

Michał Kuczmierowski powiedział, że także szczepionki, które zostaną dostarczone do Polski w przyszłym tygodniu, od razu będą dystrybuowane do odbiorców. Poinformował, że w poniedziałek trafi do Polski 2 miliony 100 tysięcy szczepionek Pfizera, we wtorek firma Janssen dostarczy 108 tysięcy szczepionek, a na kolejną sobotę zaplanowana jest dostawa 250 tysięcy preparatów Moderny.

W Polsce wykonano dotąd 21 milionów 753 tysiące 938 szczepień przeciwko COVID-19. Pierwszą dawką wykonano 14 milionów 400 tysięcy 79 szczepień. W pełni zaszczepionych jest 8 milionów 39 tysięcy 881 osób.

Koronawirus na świecie

W związku z poprawiającą się sytuacją epidemiczną w 7 spośród 20 włoskich regionów zniesiono niemal wszystkie restrykcje sanitarne. W tak zwanej białej strefie najmniejszego zagrożenia koronawirusem są między innymi oba regiony weneckie i Sardynia. W białej strefie nadal trzeba nosić maseczki i zachowywać dystans. Nie można organizować dyskotek, ani balów. Zniesiono tam jednak godzinę policyjną. Obowiązującą w pozostałej części Włoch przesunięto o godzinę – do północy. Jak wyliczono, dzięki temu sektor gastronomiczny będzie zarabiał o 30 milionów euro dziennie więcej. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu w strefie białej znajdą się również Lombardia, Piemont i Lacjum z Rzymem. Do dziś w liczących 60 milionów mieszkańców Włoszech rozdysponowano 38 milionów szczepionek, przy czym dwukrotnie zaszczepiono 13 milionów osób. Od piątku liczba szczepionych przekracza dziennie 600 tysięcy. Rozpoczęto podawanie preparatów dzieciom od 12 roku życia.

Rośnie liczba zachorowań na COVID-19 w Wielkiej Brytanii. Powodem jest szybko rozchodzący się wariant Delta. Poprawia się natomiast sytuacja w krajach Unii Europejskiej, a niektóre z nich zaczynają na powrót przyjmować turystów z zagranicy. Rosnąca liczba zakażeń postawiła pod znakiem zapytania plany brytyjskiego rządu, aby 21 czerwca znieść wszystkie koronawirusowe obostrzenia. Sekretarz do spraw zdrowia Matt Hancock oświadczył, że jest za wcześnie, aby móc powiedzieć, czy plan zostanie zrealizowany.

Tutaj znajdziesz aktualne statystyki o pandemii z całego świata:


  

Hiszpania od dziś znów będzie przyjmować gości z zagranicy, ale tylko tych, którzy zostali zaszczepieni. Turyści mogą też wjechać do Grecji pod warunkiem negatywnego testu na koronawirusa. W środę granice chce otworzyć Francja.

Słowacja ma dzisiaj rozpocząć podawanie rosyjskiej szczepionki Sputnik V. Z kolei Stany Zjednoczone zapowiedziały, że przekażą 750 tysięcy dawek szczepionek dla Tajwanu.

Na całym świecie z powodu COVID-19 zmarło dotąd 3 miliony 726 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 173 miliony. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Słowacja rozpoczyna dziś szczepienia rosyjskim Sputnikiem V. Zainteresowanie preparatem niezarejestrowanym przez Europejską Agencję Leków jest mniejsze, niż się spodziewano. Dotychczas chęć przyjęcia szczepionki zadeklarowało około 6 tysięcy osób. Słowacja posiada tymczasem dawki dla 100 tysięcy chętnych. Rejestrację na szczepienia Sputnikiem V uruchomiono 1 czerwca. Preparat będzie podawany osobom w wieku od 18 do 60 lat. Od dziś będzie stosowany w Bratysławie i Żylinie. Do końca tygodnia rozpoczną się szczepienia w sześciu kolejnych miastach. Pierwsza i jak dotąd jedyna partia preparatu, licząca 200 tysięcy dawek, dotarła na Słowację w marcu. Zakup, utrzymywany w tajemnicy przez ówczesnego premiera Igora Matovicza, wywołał kryzys w koalicji rządzącej i doprowadził do rezygnacji szefa rządu. W kwietniu słowacki Państwowy Instytut Kontroli Leków nie wydał zgody na stosowanie szczepionki, po czym została ona poddana dodatkowym analizom w laboratorium na Węgrzech. Po uzyskaniu pozytywnych wyników, słowacki rząd wydał zgodę na rozpoczęcie szczepień. Termin przydatności szczepionek zamówionych przez Słowację minie w sierpniu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTaneczne sukcesy B.K.STEP
Następny artykułRadny Mariusz Łuba interpeluje o remont placu zabaw