Sześciu kościerskich pływaków zdobyło w sumie 16 medali w Pucharze Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Pływaniu w Płetwach, który odbył się na pływalni Lega w Olecku w dniach 24-25.09.2022r. Do rywalizacji przystąpiło prawie 150 zawodników z 15 klubów z Litwy, Estonii i Polski.

Puchar Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Pływaniu w Płetwach odbył się na pływalni Lega w Olecku w dniach 24-25.09.2022r. Do rywalizacji przystąpiło prawie 150 zawodników z 15 klubów z Litwy, Estonii i Polski. W zawodach wystartowały 3 zawodniczki KS AQUA SPORT oraz 3 zawodników UKS Wodniacy Garczyn.

Najwięcej medali dla naszych klubów zdobyła 9-letnia Kaja Lellek z UKS Wodniacy Garczyn, która rywalizowała w kategorii E”0”(9 lat i młodsi). Kaja ustanowiła 5 rekordów życiowych, a srebrne medale wywalczyła w konkurencji 25AP(pod wodą w monopłetwie), 50 i 100sf(w monopłetwie) oraz 50bf(dwie płetwy), a także brązowy medal na dystansie 100bf.

Najwięcej medali w KS Aqua Sport zdobyła Monika Zarach w kategorii E(10-11 lat) jednocześnie poprawiając we wszystkich konkurencjach rekordy życiowe. Monika zwyciężyła w konkurencji 400sf, srebrny medal zdobyła na dystansie 200sf, a z brązu cieszyła się po wyścigu w konkurencji 100sf. Dla KS Aqua Sport 2 medale wywalczyła Wiktoria Lellek, która poprawiła swoje „życiówki” na dystansie 25AP z czasem 9.92s, co dało jej 2 miejsce w kategorii D(12-13 lat).

Drugi krążek Wiktoria zdobyła w wyścigu na dystansie 50bf z czasem 25,53s. Natomiast w kategorii C(14-15 lat) również dwa medale zdobyła Anna Szybalska. Ania zajęła 2 miejsce w konkurencji 200sf oraz 3 miejsce w konkurencji 400sf. Również po 2 medale zdobyli zawodnicy UKS Wodniacy Garczyn – Nina Kucharska oraz Arkadiusz Sędzicki(oboje kategoria E). Nina uplasowała się na 2 miejscu w wyścigu na 400sf, a na dystansie 200sf dopłynęła na 3 pozycji. Arek natomiast zdobył 2 medale brązowe na dystansie 200 i 400sf. Oboje poprawili swoje dotychczasowe wyniki w tych konkurencjach.