Mirra Andriejewa (47. WTA) przebojem wdarła się do czołówki światowego tenisa. Zaledwie 16-letnia Rosjanka objawiła się światu już rok temu, gdy sensacyjnie dotarła do 1/8 finału Wimbledonu. Teraz wyrównała to osiągnięcie w Australian Open, choć wiele wskazywało na to, że odpadnie. Pokazała jednak charakter, za co docenił ją sam Andy Murray.

Sport.pl Live

Młoda Rosjanka odwróciła losy meczu. Zareagował sam Andy Murray. “A może…”

Rosjanka w trzeciej rundzie zmierzyła się z Dianą Parry (72. WTA). Pierwszy set padł łupem Francuzki 6:1. W drugim wynik się odwrócił i było 6:1 dla 16-latniej gwiazdy. Gra Andriejewej kompletnie posypała się jednak na początku trzeciej odsłony. Przegrywała już 1:5, ale nagle nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Rosjanka wygrywała punkt za punktem i sensacyjnie doprowadziła do tie-breaka. W nim zwyciężyła 10:5.

Okazuje się, że jej mecz oglądał znakomity tenisista, triumfator Wimbledonu i US Open, a także złoty medalista olimpijski Andy Murray. Po tym, co zobaczył, podzielił się wymownym tweetem. – Andriejewa przegrywa 5:1 w trzecim secie. Komentator: “ona naprawdę musi popracować nad sferą mentalną swojej gry. Jak dla mnie jest dla siebie zbyt surowa, gdy przegrywa”. 30 minut później 7:6 wygrywa Andriejewa. Być może powodem, dla którego odwróciła losy meczu, jest jej siła psychiczna. A może odwróciła losy meczu, właśnie dlatego, że jest dla siebie surowa i wymaga od siebie więcej, gdy przegrywa/gra źle? Zwyciężczyni – napisał.

16-letnia tenisistka zachwycona tweetem Murraya. Chce go… wydrukować. “Oprawię go w ramkę”

O wpis Murraya Andriejewą zagadnął jeden z dziennikarzy na pomeczowej konferencji prasowej. Ta uśmiechnęła się i ujawniła zadziwiający pomysł. – Szczerze mówiąc, nie sądziłam, że obejrzy ten mecz, a potem skomentuje i opublikuje tweeta. Spróbuję go jakoś wydrukować. Nie wiem, oprawię go w ramkę. Zabiorę go ze sobą wszędzie. Może powieszę na ścianie, żeby móc go codziennie oglądać. A tak szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że zrobi cokolwiek w związku z tym meczem – odparła.

Teraz Andriejewa spokojnie czeka na kolejną przeciwniczkę. W 1/8 finału Australian Open zmierzy się ze zwyciężczynią meczu: Storm Hunter (180. WTA) – Barbora Krejcikova (11. WTA).