Wiele się zmieniło od czasu, gdy Martin Cooper, wynalazca telefonu komórkowego, po raz pierwszy wykonał połączenie komórkowe w 1973 roku. Użytkownicy teraz nie tylko używają telefonów do komunikacji telefonicznej, ale wykorzystują smartfony do korzystania z mediów, badań, zakupów a, ostatnio nawet wirtualnej rzeczywistości. Wraz z przyjęciem funkcji głosowych smartfony stają się również naszymi osobistymi asystentami.
Oto przegląd ciekawych statystyk z mobilnego rynku.
1. W 2018 r. liczba użytkowników smartfonów na całym świecie przekroczyła 3 miliardy, a region Azji i Pacyfiku stanowi ponad połowę tej liczby.
2. Ponad cztery dekady po wprowadzeniu pierwszego telefonu komórkowego prawie każdy badany kraj rozwinięty ma co najmniej 90% posiadaczy telefonu komórkowego.
3. Spośród 3,75 miliarda użytkowników Internetu na całym świecie w 2019 r. ok. 85% korzysta z telefonu komórkowego do łączenia się z Internetem.
4. Użytkownicy spędzają średnio 69% czasu poświęcanego na media używając smartfonów.
5. Przewiduje się, że wydatki na mobilne reklamy wideo w USA wzrosną prawie dwukrotnie, z ok. 16 mld USD w tym roku do prawie 25 mld USD w 2022 r.
6. Oczekuje się, że do 2023 r. Liczba połączeń 5G przekroczy 370 mln, generując 88 mld USD przychodów z opłat naliczanych przez operatorów.
7. Obecnie 20% właścicieli smartfonów korzysta z asystentów głosowych. Siri firmy Apple pozostaje najczęściej używanym asystentem głosowym na smartfonach, ale Asystent Google szybko nadgania.
8. Tylko 31% konsumentów korzystało z mobilnych płatności w sklepie w 2018 r. Obawy związane z bezpieczeństwem i brak widocznych korzyści, wymieniane są jako dwa główne dlaczego użytkownicy się nie decydują na tego typu płatności.
9. Jedna trzecia ankietowanych konsumentów korzystała z mobilnej aplikacji AR (Augmented Reality – rozszerzona rzeczywistość). Ci konsumenci wydają się aktywni i zaangażowani, a ponad połowa przyznaje, że korzysta z mobilnych aplikacji AR przynajmniej raz w tygodniu. Zdecydowanie największą kategorią aplikacji w tej technologi są gry.
10. Także mobilni użytkownicy AR oceniają doświadczenie jako satysfakcjonujące.
11. Gartner szacuje, że tzw. Internet Rzeczy wzrośnie do ponad 20 miliardów połączeń do 2020 roku.
12. W 2017 r. Konsumenci na całym świecie pobrali 178,1 miliarda aplikacji mobilnych. Prognozuje się, że w 2022 r. Liczba ta wzrośnie do 258,2 miliarda pobranych aplikacji.
13. Sezon świątecznych zakupów w 2018 r. (Od listopada do grudnia 2018 r.) Był pierwszym, gdy smartfony stanowiły ponad połowę (51,4%) wszystkich wizyt w sklepach online. Ponadto w tym okresie 31% sprzedaży internetowej odbywało się za pośrednictwem smartfonów, co oznacza wzrost o 24% r / r.
14. Marki wydają teraz prawie dwie trzecie swoich wydatków na reklamę cyfrową na urządzenia mobilne.
15. Oczekuje się, że rynek mobilnej sztucznej inteligencji osiągnie 17,23 mld USD do 2023 r. Z 5,11 mld USD w 2018 r. Wzrost ten można przypisać rosnącemu popytowi na procesory używane ze sztuczną inteligencją, wzrostowi przetwarzania poznawczego i rosnącej liczbie aplikacji obsługujących sztuczną inteligencję.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS