Pani Wiktoria spędziła okupację niemiecką wraz z rodziną w Biłgoraju. Po wyzwoleniu ukończyła Liceum Ogólnokształcące i rozpoczęła pracę zawodową w Zjednoczeniu Energetycznym, a następnie w Wydziale Zdrowia Powiatowej Rady Narodowej w Biłgoraju. W Zespole Opieki Zdrowotnej, najpierw jako referent a następnie główna księgowa przepracowała do 1981 roku, kiedy to odeszła na zasłużoną emeryturę.
Przez cały okres pracy zawodowej w latach 1967-1980 udzielała się społecznie działając w Komisji Rewizyjnej Związku Zawodowego Służby Zdrowia oraz Komisji Rewizyjnej Polskiego Czerwonego Krzyża.
Od 1999 roku aktywnie udziela się w Biłgorajskim Towarzystwie Literackim, promując swój ukochany Biłgoraj. Jest autorką powieści: „Na skraju Puszczy Solskiej”, „U źródeł Czarnej Łady”, „Piękna Marusia”, „Weronika”, „W jesieni życia”. Od 1995 roku współpracowała z Biłgorajską Gazetą Samorządową „Tanew”, gdzie zamieszczała swoje bogate wspomnienia o Biłgoraju i jego mieszkańcach. W latach 1990-2003 pełniła funkcję ławnika Sądu Rejonowego w Biłgoraju. Wraz z Panią Jadwigą Dzido napisała „Kronikę Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju”, obszerną pracę dokumentującą działalność biłgorajskiej organizacji czerwonokrzyskiej przekazano bibliotece miejskiej i lokalnemu muzeum. Za swoją działalność została odznaczona medalem PCK II i III stopnia.
Pani Wiktoria Klechowa była powszechnie znana ze swej działalności, poprzez którą starała się przekazać następnym pokoleniom jak najwięcej informacji o historii Biłgoraja. W 2008 roku została uhonorowana tytułem Zasłużona dla miasta Biłgoraja a w 2017 roku została laureatką nagrody za wyróżniającą aktywność na rzecz rozwoju biłgorajskiej kultury.
Cześć Jej Pamięci!
Burmistrz Miasta Biłgoraja
Janusz Rosłan
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS