W sobotę 1 kwietnia w Mławie odbyły się Ogólnopolskie Sztafetowe zawody pływackie. W rywalizacji wzięło udział 343 zawodników reprezentujących 20 klubów z Warszawy, Bydgoszczy, Torunia, Sochaczewa, Kutna, Olsztyna, Ciechanowa, Wyszkowa, Radomia, Szczytna, Łomży, Ostrołęki, Grudziądza, Malborku i Mławy. Na zawodach pojawiła się również drużyna z Sokółki.

Zawody odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych:10, 11, 12, 13, 14 i 15 lat. W zmaganiach zawodnicy UKS Omega w Sokółce przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobywając 13 medali (sześć złotych, cztery srebrne i trzy brązowe).

Medaliści UKS OMEGA w Sokółce

W kategorii wiekowej 10 lat:

Sztafeta 4 x 25 m stylem dowolnym w składzie: Aleksandra Tur, Lena Matys, Dominika Olchowik i Ada Kozaczyńska zajęła pierwsze miejsce;
Lena Matys – dwa złote medale za 25 i 50 metrów stylem dowolnym.

W kategorii wiekowej 12 lat:

Filip Stackiewicz – srebrny medal na 50 metrów stylem motylkowym;
Maja Kozaczyńska – brązowy medal na 50 metrów stylem dowolnym.

W kategorii wiekowej 14 lat:

Natalia Glińska – zdobyła trzy medale, dwa złote na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym oraz srebrny medal na 50 m stylem klasycznym.
Maksymilian Reszuta – brązowy medal na 100 metrów stylem dowolnym.

W kategorii wiekowej 15 lat:

Amelia Jurgiel – srebrny medal na 100m stylem grzbietowym;
Zuzanna Breczko – złoty medal na 100 metrów stylem zmiennym i dwa brązowe na 50 metrów stylem klasycznym i motylkowym.

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika wśród 10-latków Lena Matys zajęła drugie miejsce, podobnie jak Natalia Glińska w kategorii wiekowej 13-latków.

„Bardzo dobre rezultaty i nowe rekordy życiowe odnotowali pozostali zawodnicy Omegi: Kornel Gimier, Adrian Pieszko, Michał Tomaszycki, Dawid Gremza, Maja Konik, Magdalena Zajczyk, Aleksandra Firs, Izabela Paszko, Stanisława Primak oraz Dawid Grynczel” – czytamy w mailu nadesłanym do redakcji.