W Krakowie jest coraz mniej ofert nieruchomości, a popyt rośnie. W październiku nastąpił spadek aż o 48 procent w stosunku do poprzedniego roku. Pomimo rosnących cen krakowianie inwestują, najchętniej w dzielnicach blisko centrum miasta.
Według danych z raportu BIG DATA RynekPierwotny.pl, w ciągu ostatniego roku liczba ofert nieruchomości w dzielnicach Krakowa zmalała aż o 48 procent. W listopadzie 2022 r. dostępnych było prawie 9 tys. ofert mieszkań i domów, a w październiku 2023 r. już zaledwie 4,5 tys. Jednocześnie, pomimo rosnących cen, zainteresowanych kupnem mieszkania wcale nie brakuje.
— Większość potencjalnych nabywców bacznie obserwuje sytuację na rynku nieruchomości i zauważa, że mieszkania drożeją, a liczba ofert od deweloperów zaczyna się kurczyć — mówi w debacie “Wyborczej” Julia Bogdanowicz, wiceprezes spółki Palladio Cieszyńska 9.
Według raportu, wskaźnik popytu na nieruchomości w Krakowie w ostatnim miesiącu wynosił 13,33 procent, czyli o 8,6 punktów procentowych więcej niż rok temu w listopadzie. Co prawda w ostatnich dwóch miesiącach, po sierpniowym wzroście popytu, można zaobserwować jego lekki spadek, ogólna tendencja jest jednak wzrostowa.
Jeżeli chodzi o preferencje krakowian, to największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe i dwupokojowe, a tych jest na rynku coraz mniej. W zeszłym roku w październiku mieszkania dwupokojowe na rynku ofert nieruchomości stanowiły 39,17 procent, a obecnie, rok później, już tylko 33,53 procent.
W ostatnim roku nastąpił ponad dwukrotny wzrost popytu na mieszkania w przedziale cenowym 700 tys – 1 mln (z 25,94 procent w listopadzie 2022 r. do 56,51 procent w październiku 2023 r.). Jeżeli chodzi o lokalizację, to dużą popularnością cieszą się oczywiście dzielnice położone blisko centrum miasta. Chętni na nieruchomości w tych zakresach powierzchni i cen powinni więc czym prędzej zarezerwować lokal dla siebie, póki jest jeszcze z czego wybierać.
Gdzie aktualnie można szukać nowego mieszkania w sercu Krakowa?
Cieszyńska 9 – nieruchomość w sercu Krakowa
Jedną z najnowszych inwestycji jest Cieszyńska nr 9 w dzielnicy Krowodrza. Etap A tej nieruchomości jest już zakończony, a w ofercie zostało zaledwie 12 gotowych mieszkań. Czym wyróżnia się ta nieruchomość?
Cieszyńska 9 to propozycja dla klientów wymagających, którym zależy na mieszkaniu blisko centrum miasta. Spacer z tej lokalizacji do Rynku Głównego w Krakowie zajmuje około 15 min. W okolicy znajdują się sklepy, przychodnie, szkoły, kluby sportowe, Dworzec Główny PKP, a także Park Kleparski.
Poza wieloma udogodnieniami i atrakcjami „tuż za rogiem”, w okolicy znajdziemy wiele ścieżek rowerowych oraz świetną komunikację z innymi dzielnicami. W 15-20 min dotrzemy stąd autem do autostrady czy na lotnisko Kraków-Balice.
Rozświetlone wnętrza, tarasy i eleganckie lobby z recepcją
Cieszyńska 9 to interesująca propozycja dla tych, którzy oprócz funkcjonalności cenią jakość i design. Są to trzy pięcio- i sześciopiętrowe budynki z 230 apartamentami. W ofercie znajdują się mieszkania od 27 do 111 m². W budynku mieści się eleganckie lobby z recepcją, wózkownia, a także: stacje ładowania pojazdów elektrycznych, wózki sklepowe w garażu podziemnym czy paczkomaty. Na parterze znajdują się lokale usługowe, a w podziemiach hala garażowa.
Ogromnym atutem nieruchomości są przeszklenia, duże okna i przemyślane układy poziomów, które gwarantują naturalne nasłonecznienie mieszkania. Część mieszkań posiada także dostęp do prywatnych komfortowych tarasów widokowych.
Biznes, nauka, rozrywka i… slow life?
Mieszkanie w takiej lokalizacji może być interesujące zwłaszcza dla osób, które nie lubią zbyt długo siedzieć w jednym miejscu. Lokalizacja daje świetne możliwości do rozwoju biznesu, nauki oraz rozrywki. Jednocześnie architekci budynków zadbali także o przestrzeń do wypoczynku – półprywatny dziedziniec i patio. Z kolei w budynkach zamontowano filtry antysmogowe.
W ofercie Cieszyńskiej 9 możemy zamówić także usługę wykończenia lokalu pod klucz, realizowaną we współpracy z Pracownią Architektury Wnętrz MJanimo.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS