A A+ A++

Do Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju dociera coraz więcej zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczących przekraczania prędkości w terenie zabudowanym. Kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów muszą liczyć się z konsekwencjami.

Wczoraj około godziny 10:30 w miejscowości Czernięcin Główny w związku z otrzymanymi sygnałami od mieszkańców zgłaszanymi za pośrednictwem KMZB o przekraczaniu w tym miejscu dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami policjanci biłgorajskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości.

W trakcie działań zarejestrowali przekroczenie prędkości o 69 km/h przez kierowcę mercedesa. Za kierownicą pojazdu siedział 26-letni mieszkaniec gminy Radecznica. – Policyjne badanie alkomatem wykazało, że znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu – informuje mł. asp. Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju.

Policjanci zatrzymali należący do mężczyzny blankiet prawa jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przesłana do sądu. Zgodnie z prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. zł.

Z prawem jazdy na trzy miesiące pożegnał się również 29-latek z gminy Józefów, który wczoraj po godzinie 7 przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Mężczyzna jechał samochodem marki Renault z prędkością 106 kilometrów na godzinę przez Smólsko Duże. Został również ukarany mandatem i punktami karnymi.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. KMZB jest narzędziem, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Każde zgłoszenie zaznaczone na mapie jest weryfikowane przez policjantów. Zachęcamy do rozsądnego korzystania z tego narzędzia i nie powielanie tych samych zgłoszeń lub będących w fazie weryfikacji.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji. W takim przypadku należy kontaktować się z numerem alarmowym 112.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZmarł lekarz Ryszard Wyszomirski
Następny artykułRozpoczęły się szczepienia rodziców wcześniaków