Największa platforma streamingowa, wzorem hollywoodzkich wytwórni filmowych, swoje największe filmowe i serialowe blockbustery wprowadza do rozpowszechniania podczas letniego lub bożonarodzeniowego sezonu. Dodatkowo w tym roku szefowie Netfliksa sprytnie wykorzystali rozgłos Igrzysk Olimpijskich i na fali zainteresowania stolicą Francji udało im się świetnie sprzedać dwa tytuły: “Rekiny w Sekwanie” oraz czwarty sezon “Emily w Paryżu”.
W sierpniu 2024 roku Netflix odwiedziło 9,73 mln polskich użytkowników, czyli trzy razy więcej niż kolejne w tej statystyce Max (3,57 mln użytkowników) oraz Disney+ (3,14 mln użytkowników). Netflix po raz kolejny zanotował również ponad 50 proc. udziału w czasie oglądania treści streamingowych w Polsce. Konkurenci wciąż są więc bardzo daleko w tyle.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Owszem Netflix zanotował w sierpniu spadek liczby użytkowników (o 170 tys. – 1,7 proc.), ale nic nie wskazuje na to, żebyśmy mieli do czynienia z jakąś tendencją. Podczas wakacji globalne platformy są na ogół rzadziej odwiedzane przez widzów. W sierpniu dużo większe procentowo straty poniosły Max (mimo transmisji Igrzysk), Amazon Prime Video (drugi sezon “Pierścieni władzy” miał premierę pod koniec sierpnia) oraz SkyShowtime.
Jedynym wyjątkiem w tym gronie jest Disney+. Wakacje sprzyjały platformie, która ma dużo treści adresowanych do młodych widzów. Liczba użytkowników zwiększyła się o 152 tys. (ponad 5 proc.), a czas oglądania wydłużył się o 21 minut.
Podczas letniego sezonu największymi przebojami poszczególnych platform streamingowych pośród filmów fabularnych były: “Rekiny w Sekwanie” (Netflix), “Furioza: Saga Mad Max” (Max), “Królestwo Planety Małp” (Disney+) oraz “Loteria!” (Prime Video). Francuska produkcja “Rekiny w Sekwanie” okazała się największym hitem całego rynku VOD. Na całym świecie zanotowała 102,3 mln wyświetleń.
W najnowszym odcinku podcastu “Clickbait” opowiadamy o krwawej jatce w “Obcy: Romulus”, przeżywamy szok po serialu “Szympans, moja miłość” i wydajemy wyrok na nowym sezonie “Pierścieni Władzy”. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS