A A+ A++

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu oraz Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze obchodzili swoje święto.

W tym roku mija 103. rocznica utworzenia w Polsce Policji Państwowej i 102 rocznica powstania Posterunku Policji Państwowej w Oświęcimiu.

Uroczystą akademię w Oświęcimskim Centrum Kultury (OCK) poprowadził nadkomisarz Łukasz Piątek, komendant Komisariatu Policji (KP) w Chełmku. Dowódcą uroczystości był nadkomisarz Bartłomiej Kleszcz, zastępca naczelnika oświęcimskiej drogówki.

Uczestnicy akademii uczcili pamięć policjanta z Pabianic, który 14 lipca 2022 roku na drodze ekspresowej w pobliżu miejscowości Pawlikowice zginął tragicznie podczas służby.

Inspektor Robert Chowaniec, komendant powiatowy policji w Oświęcimiu, przypomniał zebranym, że tradycje Policji Państwowej w Oświęcimiu sięgają 1920 roku.

„To wtedy powstał tutaj pierwszy posterunek policji, który swoją siedzibę miał w oświęcimskim ratuszu, gdzie dziś możemy oglądać odrestaurowane cele dla zatrzymanych” – mówił komendant Chowaniec.

Święto Policji to zawsze czas przyznawania awansów i wyróżnień resortowych. Trzech policjantów otrzymało stopień nadkomisarza, tylu samo komisarza, sześcioro aspiranta sztabowego, dziewięciu starszego aspiranta, pięciu aspiranta, 28 młodszego aspiranta, 15 sierżanta sztabowego, dwóch starszego sierżanta, pięciu sierżanta, 12 starszego posterunkowego.

Inspektorzy Chowaniec i Strzelecki wręczyli wyróżnienia za wzorową pracę, operatywność i profesjonalizm w wykonywaniu powierzonych obowiązków, a także zaangażowanie i kreatywność w realizacji codziennych zadań pracownicom cywilnym KPP. Szefostwo doceniło w ten sposób Iwonę Morawską, specjalistkę zespołu kadr i dyscyplinarnego, Iwonę Jarosz, sekretarkę wydziału prewencji i Małgorzatę Borowską, starszą inspektor zespołu finansów i zaopatrzenia.

Następnie komendanci przystąpili do wręczania wyróżnień za wieloletnie wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych i pełen profesjonalizm w działaniu, dyspozycyjność i poczucie służbowej odpowiedzialności policjantom z garnizonu oświęcimskiego. Wyróżnienia otrzymali komisarz Paweł Płonka, dyżurny w KP w Kętach, aspirant sztabowy Mirosław Jasiński, dyżurny w KPP, aspirant sztabowy Jacek Ślusarczyk, zastępca dyżurnego w KPP i aspirant sztabowy Mirosław Żurek, detektyw referatu kryminalnego w KP w Kętach

.

Podziękowania za wieloletnie wsparcie i współpracę z oświęcimską policją otrzymali Ula Maj, była dyrektor OCK, Wioletta Oleś, dyrektor Muzeum Zamek w Oświęcimiu, Andrzej Kacorzyk, zastępca dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau, Edward Piechulek, dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, Andrzej Stasiuk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu i młodszy brygadier Marcin Głogowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Oświęcimiu.

Aspirant sztabowy Mirosław Jasiński, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, wręczył medale 30-lecia NSZZP inspektorowi Robertowi Chowańcowi, komendantowi powiatowemu policji w Oświęcimiu, jego zastępcy, młodszej inspektor Urszuli Martyniuk, starszemu aspirantowi Krzysztofowi Teperowi, zastępcy naczelnika wydziału prewencji i członkowi Grupy Rekonstrukcji Historycznej Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu, a także aspirantowi Łukaszowi Nizio, kierownikowi ogniwa patrolowo-interwencyjnego w KPP.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZgłosiła kradzież samochodu. Zapomniała, że wróciła z kolegą
Następny artykułZapraszamy na Powiatowe Obchody Święta Policji w Działdowie