A A+ A++

Zakończyła się IV edycja programu stypendialnego Bona Fide. Ponownie dziesięciu studentów otrzyma wsparcie finansowe, które umożliwi im naukę na renomowanych uczelniach zagranicznych. Dotychczas stypendia w tym programie otrzymało 32 studentów, na łączną kwotę blisko 4 milionów złotych.

Stypendia dla utalentowanych polskich studentów w programie Bona Fide funduje Fundacja ORLEN, a jej partnerami są cztery fundacje korporacyjne: Fundacja BKG im. J.K. Steczkowskiego, Fundacja Energa, Fundacja LOTOS i Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Jak wyjaśniają organizatorzy, tegoroczna edycja Bona Fide była szczególna pod wieloma względami. Przede wszystkim, przedłużająca się pandemia COVID-19 spowodowała, że uczelnie były zmuszone do znalezienia nowych rozwiązań edukacyjnych, a migracja studentów stała się mocno utrudniona. Dodatkowo, Brexit wpłynął na wzrost czynszu na brytyjskich uczelniach, co z kolei zwiększyło ilość wnioskujących o stypendia studentów.

– Ogromnie cieszymy się, że mimo wielu trudności i wyzwań, jakie postawił przed nami ten rok, mogliśmy przyznać stypendia, podobnie ja w ubiegłym roku, aż 10 studentom. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, ze względu na imponujące osiągnięcia wszystkich kandydatów, ale też największą, jak do tej pory liczbę nadesłanych zgłoszeń – mówi Katarzyna Fabbri, Członek Zarządu Fundacji ORLEN.

Stypendystami IV edycji programu Bona Fide zostali:

  • Przemysław Karpisz – University of Cambridge,
  • Oliwia Kiełbowska – Imperial College London,
  • Aleksandra Koseła – University of Oxford,
  • Konrad Książek – University of Oxford,
  • Arkadiusz Melon – University College London,
  • Natalia Mrówczyńska – University of Cambridge,
  • Paweł Rogowski – Imperial College London,
  • Jacek Sagatowski – University of Oxford,
  • Paweł Słup – Harvard Law School,
  • Iwo Wójcik – University of Cambridge.

Bona Fide (łac. w dobrej wierze) to projekt, który umożliwia zdolnym studentom kształcenie na najlepszych uczelniach świata. Stypendium kierowane jest do studentów studiów II lub III stopnia, kształcących się w szkołach z pierwszej 50. tzw. Listy Szanghajskiej. Co istotne, po powrocie do Polski studenci podejmują pracę w spółkach Skarbu Państwa lub administracji państwowej, budując gospodarczy kapitał krajowy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja zatrzymała kiboli, którzy zrobili sobie “ustawkę” w centrum Łodzi
Następny artykułKTBS szuka wykonawcy domów w Giszowcu, które będzie mógł kupić każdy