A A+ A++

Lubisz ogromne gry? Nie boisz się rozległych światów zalanych dziesiątkami, jak nie setkami znaczników na mapie? Dodatkowo opłacasz PS Plus Extra? Świetnie trafiłeś, ponieważ poniższa lista ukazuje dziesięć najlepszych RPG-ów, które są dostępne w abonamencie PS Plus Extra. Zbędnie nie przedłużając, oto one:

10. Pathfinder: Kingmaker

Zestawienie otwiera Pathfinder: Kingmaker, które można śmiało wrzucić do wora z klasycznymi RPG-ami. Mamy tutaj do czynienia ze światem fantasy w otoczce rzutu izometrycznego, dzięki któremu zwiedzanie poszczególnych lokacji ma być przyjemniejsze i prostsze pod względem zarządzania herosami. Oprócz tego w debiutanckiej pozycji Owlcat Games dbamy o swoje królestwo, podejmujemy ważne decyzje wpływające na fabułę czy rozwiązujemy masę zadań, które pomogą nam się rozwinąć.

9. Final Fantasy XV

Final Fantasy XV: Royal Edition albo się znienawidzi, albo pokocha. Każdy musi sprawdzić osobiście ten przeogromny świat, który został zalany przeciągniętymi questami opcjonalnymi. Jednakże mimo nieciekawych aktywności pobocznych gra z pewnością wyróżnia się świetnie wykreowanymi charakterami, które towarzyszą protagoniście o imieniu Noctis. Walka w Final Fantasy XV czerpie garściami z podgatunku jRPG, więc możemy liczyć na efektowne, pełne wszelakich kombinacji starcia.

8. Children of Morta

Children of Morta jest bardzo ciekawym połączeniem roguelike’a z RPG-iem. Przejmujemy kontrolę nad poszczególnymi członkami rodziny Bergsonów, którzy muszą odnaleźć nasiona życie mogące przyczynić się do powstrzymania rozwijającego się w zatrważającym tempie chaosu. Gra może poszczycić się rozbudowaną fabułą przepełnioną wyborami czy proceduralnie generowanymi lokacjami (niczym w Returnal), w których spotykamy masę wrogów.

7. GreedFall

Spiders co jakiś czas uracza nas kolejnym RPG-iem. Nie inaczej było w 2019 roku, kiedy to zadebiutowało GreedFall. Już na prezentacjach gra wyglądała dość topornie, ale taki urok tego studia. Dzięki dość przestarzałym rozwiązaniom i niezbyt zaawansowanym animacjom starzy wyjadacze mogą przypomnieć sobie, jak świetnie smakowały w przeszłości RPG-i. GreedFall na pewno wyróżnia się ciekawą historią, dobrze nakreślonymi postaciami i przyjemną walką. W scenariuszu nie brakuje zwrotów akcji, a los większości z postaci zależy od tego, czy poświęcimy im wystarczająco dużo czasu.

6. Fallout 4

W Fallout 4 trafiamy do tętniącego życiem Bostonu. A przynajmniej przed wielką katastrofą nuklearną, bo po tym wydarzeniu ciężko jest znaleźć jakąkolwiek żywą duszę na ulicach amerykańskiego miasta. Głównym celem bohatera jest odnalezienie swoich członków rodziny, którzy zniknęli w dość tajemniczych okolicznościach – ba, jesteśmy nawet ich świadkiem. Wszystko wydaje się niezrozumiałe, a poszczególne wątki pozwalają zrozumieć nam inne frakcje, z którymi możemy się zaprzyjaźnić w trakcie zabawy.

5. Pillars of Eternity

Pillars of Eternity to bez wątpienia główny rywal Divinity: Original Sin. Rozgrywka jest prowadzona poprzez widok izometryczny, a my wcielamy się w postać Widzącego, wraz z którym przemierzamy zaskakującą na każdym kroku krainę fantasy. Napotykamy wiele postaci niezależnych, walczymy z potworami w systemie turowym i wchodzimy w interakcje z setkami różnych obiektów. To, co wyróżnia tę markę względem przywołanego wyżej Divinity: Original Sin, to z pewnością zarządzanie własną twierdzą, którą odblokowujemy po spędzeniu kilkunastu godzin w grze.

4. Vampyr

Jedno z większych zaskoczeń zeszłej generacji? Z pewnością Vampyr od ekipy Don’t Nod. Przejmujemy kontrolę nad Jonathanem Reidem, który wraca z frontu do rodzinnego miasta. Na dzień dobry zauważa szerzącą się śmiertelną epidemię, a wbrew woli staje się również… Wampirem, który musi opanować swoją żądzę krwi. Produkcję wyróżnia przede wszystkim system moralności – w mieście żyje wyłącznie kilkunastu mieszkańców, a z każdym z nich możemy wejść w interakcję. Jeśli chcemy szybko rozwinąć swojego bohatera, a co za tym idzie, kupić nowe umiejętności i być potężniejszym w walce, możemy zabijać NPC-ów i się nimi żywić. Niestety, ale w takich przypadkach niszczymy kondycję miasta, zbliżając się do jednego z czterech zakończeń. Wybór należy do nas.

3. Final Fantasy VII Remake Intergrade

Jeden z lepszych remake’ów w historii jest teraz dostępny w PS Plus Extra. Trafił do abonamentu Sony wraz z lipcową aktualizacją katalogu. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad Cloudem Strifem, który dołącza do grupy Avalanche – wraz z nią chce rzucić rękawice Shinrze, która swoimi reaktorami może doprowadzić do końca świata. W trakcie przemierzania Midgaru spotykamy wiele ciekawych bohaterów, a edycja Intergrade pozwala zapoznać się również z fabularnym dodatkiem z Yuffie w roli głównej.

2. Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla zabiera nas w podróż do Anglii za czasów wikingów. Wcielamy się w jednego z duńskich wojowników i podbijamy tereny należące do Sasów, jednocześnie wykonując szereg pobocznych aktywności czy poznając kontynuację wątku współczesnego, w którym pierwsze skrzypce odgrywa Layla Hassan. Produkcja Ubisoftu stawia na wiele fabularnych wątków, które rozgrywają się na poszczególnych regionach rozległego świata. Ponadto niemalże wszędzie walczymy z nieprzyjaciółmi, więc nie ma tutaj czasu na nudę.

1. Kingdom Come: Deliverance

Najlepszym RPG-iem dostępnym w PS Plus Extra jest bezapelacyjnie Kingdom Come: Deliverance, który na prawie każdym kroku przypomina rodzimego Wiedźmina 3. Warhorse Studios wykonało kawał solidnej roboty pod względem fabuły, zadań pobocznych, tętniących życiem lokacji, angażującego systemu walki, nieziemskiego klimatu czy zauważalnego rozwoju bohatera. W tym tytule wszystko zagrało tak, jak powinno, więc jeśli lubicie RPG-i, obowiązkowo sprawdźcie tę pozycję!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSynoptyk IMGW: w poniedziałek powrót upałów
Następny artykułTak zmieniała się Margaret. Już nie przypomina siebie sprzed lat