A A+ A++

Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach od 2014 roku realizuje projekty Krajowego Funduszu Szkoleniowego. To forma wsparcia dla pracodawców z terenu powiatu pabianickiego w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych zarówno samych przedsiębiorców, jak i ich pracowników.

– KFS to jeden ze sposobów na uzyskanie nowych, poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji i uprawnień, ukończenie studiów podyplomowych czy kursu językowego. W ramach tego funduszu przez ostatnich 10 lat przeznaczyliśmy łącznie ponad 10 milionów złotych na rzecz pracodawców – mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach Magdalena Werstak. – To inwestycja w rozwój gospodarczy naszego powiatu.

Warto wiedzieć, że w 2020 roku działania urzędników PUP w Pabianicach zostały docenione przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Nasz urząd jako nieliczny w Polsce otrzymał wyróżnienie za efektywne wykorzystanie środków KFS w 2019 roku, zaś pabianicki PUP cały czas jest w czołówce urzędów pracy w województwie łódzkim w realizacji tej formy wsparcia.

Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach na bieżący rok otrzymał niemalże 2 miliony złotych, które wykorzystane zostaną w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Co ważne,  spośród 22 urzędów pracy w województwie łódzkim, pabianicki jest na drugim miejscu, zaraz po Łodzi, pod względem wysokości otrzymanych środków.

Aktualnie zakończył się nabór wniosków z KFS w PUP w Pabianicach. Łącznie złożono 414 wniosków na kwotę ponad 3,1 mln zł.

– Podczas Dni Otwartych KFS, które odbyły się w styczniu i lutym, nasz urząd odwiedziło wielu zainteresowanych tą formą wsparcia. Pracodawcy coraz chętniej korzystają z możliwości, jakie daje Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim przedsiębiorcom, którzy obdarzyli nas zaufaniem. Jednocześnie zachęcam wszystkie firmy z powiatu pabianickiego do kontaktu z naszym urzędem. Zapraszam do odwiedzania strony www.pabianice.praca.gov.pl  oraz do polubienia naszego profilu na Facebook’u – dodaje Magdalena Werstak.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZostałeś opiekunem? Co to oznacza i od czego zacząć, gdy nagle ktoś z bliskich wymaga opieki
Następny artykułJest kandydatka na nową szefową ZUS. Pozostał tylko jeden “niezbędny krok”