A A+ A++

Chmury obliczeniowe (z angielskiego cloud computing) to wyjątkowy sposób przetwarzania danych, w którym nie trzeba samodzielnie inwestować w zakup i utrzymanie serwerów. Dzięki takiemu rozwiązaniu firmy mogą znacząco ograniczyć wysokość ponoszonych przez siebie kosztów, a jednocześnie mają pewność, że ich infrastruktura jest idealnie zabezpieczona. Dlaczego architektura chmurowa jest coraz bardziej powszechna w polskich przedsiębiorstwach? Na to i kilka innych pytań szczegółowo odpowiadamy w poniższym poradniku.

Utrzymywanie własnej infrastruktury IT niesie za sobą ogromne koszty 

Właściwe zabezpieczenie przetwarzanych danych musi być priorytetem dla wszystkich przedsiębiorców chcących osiągnąć sukces we współczesnym świecie. Jednocześnie mali i średni przedsiębiorcy niejednokrotnie mają problemy finansowe, dlatego też często nie stać ich na samodzielny zakup oraz konserwację serwerów i całej infrastruktury.

Własny dział IT oraz dbałość o infrastrukturę to niezwykle wysokie koszty, dlatego wielu właścicieli firm szuka innych, atrakcyjniejszych i mniej kosztownych rozwiązań. Ogromnym powodzeniem wśród przedsiębiorców od dawna cieszy się outsourcing IT polegający na korzystaniu ze wsparcia zewnętrznych pracowników, ale także technologie chmurowe. 

Technologie chmurowe zalicza się do tzw. modern architecture. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółowych informacji na temat tego typu rozwiązań pod adresem https://mindboxgroup.com/pl/modern-architecture/. 

Czym są technologie chmurowe? Wyjaśniamy! 

Mianem technologii chmurowych, czyli cloud computingu, określa się wyjątkowe, zaawansowane usługi ukierunkowane na to, iż dostarczanie różnorodnych usług IT przebiega w sposób zdalny. Są one hostowane w ramach zewnętrznych centrów danych, a nie na lokalnym serwerze dedykowanym jak w przypadku standardowego sposobu przechowywania danych. 

To, co powoduje, że technologie chmurowe nieustannie zyskują na popularności, to fakt, iż przedsiębiorstwa, które decydują się na skorzystanie z tego nowatorskiego rozwiązania, nie muszą ponosić dużych kosztów związanych z inwestowaniem we własną infrastrukturę IT. A trzeba mieć świadomość, że takie inwestycje mogą być niezwykle kosztowne – to z kolei dla małych i średnich firm niejednokrotnie okazuje się wydatkiem nie do udźwignięcia. Te środki, które przedsiębiorcy zaoszczędzą na skorzystaniu z technologii chmurowych, można następnie przeznaczyć na inne istotne cele, takie jak realizacja inwestycji, zatrudnienie pracowników i wiele, wiele innych.

Jakie korzyści płyną z inwestycji w technologie chmurowe?

Inwestycja w technologie chmurowe przynosi przedsiębiorstwom wiele wymiernych korzyści. Przede wszystkim, dzięki takiemu rozwiązaniu znika konieczność używania oprogramowania zewnętrznego i instalowania go na firmowych komputerach. Dodatkowo, warto wiedzieć o tym, że za nadzór i bieżącą obsługę całej infrastruktury chmurowej odpowiedzialny jest w stu procentach podmiot będący jej dostawcą. Z kolei klient korzystający z rozwiązania najczęściej płaci jedynie za te zasoby, które zużył w danym okresie. 

W przypadku, gdy chmura obliczeniowa jest właściwie dostosowana do potrzeb i uwarunkowań danego przedsiębiorstwa, można znacząco zmniejszyć koszty operacyjne ponoszone przez dany podmiot. Dodatkowo, cloud computing pozwala na to, by wszyscy pracownicy mieli dostęp do firmowych danych z dowolnego miejsca na Ziemi – wystarczy, że posiadają urządzenie z dostępem do internetu. Omawiane technologie przyczyniają się też do poprawy komunikacji oraz usprawnienia realizacji zadań przez pracowników. 

Jedną z profesjonalnych firm, która specjalizuje się w rozwijaniu technologii cloud computingu, jest Mindbox. Szczegółowe informacje na temat jej oferty można sprawdzić na https://mindboxgroup.com/pl/. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWychudzony wilk pałętał się po centrum miasta! (VIDEO)
Następny artykułKatastrofa śmigłowca Mi-28. Co to za maszyna?