A A+ A++

Z czasem nabieramy pokory, mądrości i uczymy się czerpać z tego, co leczy, nie powodując szkód w organizmie. To podstawowa zaleta ziół. Na efekty ich działania trzeba czasem poczekać dłużej, ale zioła zdecydowanie rzadziej niż leki powodują działania niepożądane. Po jakie napary ziołowe warto sięgać w dojrzałym wieku? Wyjaśniamy!

Dziś coraz trudniej znaleźć idealnie zdrową osobę, zwłaszcza w wieku senioralnym, dlatego pomysły na spożywanie ziół – zwłaszcza, jeśli mamy w planach pić je regularnie – warto omówić z lekarzem prowadzącym. Choć w ich przypadku zdecydowanie rzadziej (niż po farmaceutykach) odnotowuje się działania niepożądane – nie są one wykluczone. Zioła mogą wchodzić w interakcje zarówno z innymi ziołami, jak i lekami. Leczysz choroby przewlekłe? Nie bagatelizuj sprawy. Omów kwestię regularnego picia ziół z zaufanym medykiem. O jakich naparach ziołowych warto pomyśleć w dojrzałym wieku?

Zioła dla seniora: Korzeń żeń-szenia

Żeń-szeń ma szereg właściwości, które doceni każdy senior. Wspiera system immunologiczny i sprawność umysłową. Spożywany regularnie wzmacnia odporność organizmu na stres i infekcje. Działa witalizująco, energetyzująco, antyoksydacyjnie, przeciwnowotworowo, a także przeciwcukrzycowo.

Nie może być jednak spożywany bez konsultacji lekarskiej, zwłaszcza jeśli senior ma kłopoty z nadciśnieniem lub inne schorzenia kardiologiczne.

Jak przygotować napar z żeń-szenia?

Wystarczy zalać łyżeczkę ziela szklanką wrzątku i parzyć kwadrans pod przykryciem. Po przecedzeniu i przestudzeniu jest gotowy do spożycia.

Zioła dla seniora: Melisa lekarska

Życie na zawsze pozwala na spokojną i radosną jesień życia, o jakiej mówią słowa piosenki: “wesołe jest życie staruszka”. Każdy potrzebuje czasem pomocy w tonowaniu skrajnych emocji i łagodzeniu napięcia. Doskonałym, naturalnym antidotum na stres i nadmiar bodźców, które wtargnęły w naszą codzienność, jest regularne picie naparów z melisy lekarskiej.

Melisa działa nie tylko uspokajająco. Ma też korzystny wpływ na zdolności poznawcze. Spożywana regularnie poprawia pamięć i koncentrację. Naukowcy badają jej wpływ na hamowanie demencji u osób w podeszłym wieku. Melisa ma silne właściwości przeciwutleniające. Hamując toksyczne działanie wolnych rodników, … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJulia Wieniawa już rozstała się z Nikodemem Rozbickim? Nie widzieli się od dawna
Następny artykułBieg Papieski wraca po przerwie. Ruszyły zapisy!