A A+ A++

Jest ono podyktowane względami bezpieczeństwa i dużą liczbę turystów wchodzących w sezonie letnim na szczyt. Szlak “Zakosami” jest bardzo wąski. O ile można wyprzedzić kogoś idącego na szczyt, to wchodzącym i schodzącym trudno byłoby się wyminąć – wyjaśnia Anny Mitek z Karkonoskiego Parku Narodowego.

Szlakiem niebieskim, czyli Drogą Jubileuszową, nieco dłuższą, za to łagodniejszą można zarówno wchodzić, jak i schodzić ze szczytu, ale w okresie zimowym ta droga jest zamykana.    

W lecie na Śnieżkę wchodzi od 5 do nawet 10-12 tysięcy osób dziennie. To najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. Ma 1603 m n.p.m. Jest zbudowany ze skał metamorficznych, a od zachodniej strony, w swojej podstawie, z granitu. Pokrywa śnieżna na szczycie zalega od października do końca maju, a czasem jeszcze dłużej. Charakterystyczną cechą tego szczytu są huraganowe wiatry i częste zamglenie.

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAMD EPYC 9004 – tak prezentuje się nowa seria serwerowych procesorów złożona z modeli Genoa, Genoa-X i Bergamo
Następny artykułWakacje 2022 i seniorzy