A A+ A++

Na miejscu będzie można prześledzić cały cykl życia owadów, przyjrzeć się ich kokonom i dorosłym osobnikom. By motyle mogły się rozwijać, potrzebują światła, dlatego dach motylarni jest przezroczysty. Gdyby lato okazało się deszczowe i zimne, namiot wyposażono w specjalne lampy i grzejniki, które będą przez cały czas utrzymywały odpowiednie warunki. 

Nie mamy za to wpływu na warunki baryczne – mówi Tomasz Jóźwik, członek zarządu Orientarium ZOO Łódź. Motyle czują, kiedy zbliża się burza, nawet jeśli nie widać tego jeszcze na niebie. Są wtedy mniej ruchliwe, chowają się by uniknąć ewentualnego przemoknięcia – wyjaśnia.

Motyle reagują na barwy i zapachy. Żywią się nektarem i owocami, które muszą mieć odpowiedni zapach spowodowany fermentacją – poczujecie go wewnątrz.  

Najważniejsze to nie dotykać motyli – dodaje Barbara Wicińska, kierownik działu hodowlanego Orientarium ZOO Łódź. To zdecydowanie skraca życie tych pięknych owadów. To delikatne istoty, każde dotknięcie ich skrzydeł sprawia, że strącany jest z nich pyłek. A on jest niezbędny do tego, by motyle mogły się poruszać.

Barwne owady będzie można obserwować w ogrodzie niemal do końca września.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułУ Путіна відповіли на тезу Зеленського про Україну в НАТО
Następny artykułСША зробили все можливе, щоб допомогти контрнаступу України – Білий дім