Trzy miejsca na podium wywalczyli polscy zapaśnicy w stylu klasycznym w turnieju w Budapeszcie. Dawid Ersetic (Unia Racibórz) zajął drugie miejsce w wadze 60 kg, a Michał Tracz (Śląsk Wrocław) w tej samej kategorii był trzeci.

Plonem startu podopiecznych trenera kadry narodowej Włodzimierza Zawadzkiego była jeszcze trzecia lokata Mateusza Bernatka (AKS Piotrków Trybunalski) w kategorii 67 kg oraz piąte miejsca Romana Pacurkowskiego (AZS AWF Warszawa/72 kg), Mateusza Wolnego (Unia Racibórz/77 kg) oraz Rafała Krajewskiego (Legia Warszawa/130 kg).

Ersetic w finale przegrał 2:11 z Arnautem Razvanem (Rumunia), natomiast Tracz zwyciężył 3:1 brązowego medalistę olimpijskiego z Rio de Janeiro, Stiga-Andre Berge (Norwegia).

Bernatek w pojedynku o najniższy stopień na podium wygrał 5:0 z mistrzem Europy 2020 Mortenem Thoresenem (Norwegia).