W pierwszej części wywiadu nasz dziennikarz zapyta o postępy śledztwa w sprawie eksplozji rakiety w Przewodowie. Jak długo mogą potrwać te badania? Jacy eksperci z Ukrainy współpracują z naszymi śledczymi? Na czym polega ich wkład w dochodzenie do prawdy o tragicznym incydencie? Jaką pomoc otrzymaliśmy bezpośrednio od Amerykanów a jaką ze strony NATO? Jaki materiał dowodowy może być kluczowy? Nagrania z kamer monitoringu niczego nie przesądzają, jak przyznał premier Mateusz Morawiecki. W takim razie, co może być decydujące?
W drugiej części rozmowy z wiceministrem sprawiedliwości nasz dziennikarz skoncentruje się na trudnych relacjach rządu z Brukselą wokół Krajowego Planu Odbudowy oraz stanowiska Solidarnej Polski. Czy ugrupowanie Sebastiana Kalety byłoby skłonne pójść na ustępstwa w sprawie zmian w sądownictwie? Czy prowadzący negocjacje minister Szymon Szynkowski vel Sęk poinformował ministra Zbigniewa Ziobrę o efektach niedawnych rozmów w Brukseli? Czy możliwe jest złagodzenie oporu wobec unijnych żądań w sprawie tzw. kamieni milowych? Czy też nadal brukselska kosa natrafi tu na kamień “ziobrystów”? Co w takim razie z bajońskimi sumami, które tak by się Polsce przydały w czasach wojny za naszymi granicami, szalejącej inflacji oraz koniecznych inwestycji?
A czy Solidarna Polska policzyła “szable” w Sejmie w obronie swego lidera? Czy ma odpowiednią siłę polityczną, aby uratować ministra sprawiedliwości? Wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobry złożyła opozycja. Podpisali się pod nim szefowie klubów: Koalicji Obywatelskiej, Lewicy oraz szefowa koła Polska2050. Wniosek popiera też PSL. Ta część opozycji jest tu… solidarna.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS