Życiówki Juniorów

01.06.2021

autor: UM Łęczyca (mk2)

Na dobre rozkręcił się sezon wiosenny dla łęczyckich lekkoatletów, którzy biorą udział w szeregu mityngów starając się wypełnić normy kwalifikacyjne uprawniające do udziału w Mistrzostwach Polski. W miniony weekend skutecznie wystartowali na zawodach w Łodzi uzyskując szereg wartościowych rezultatów.

Mateusz Grabski zwyciężył w biegu na 400 m (50.19 s),a 100 m przebiegł w czasie (11.46 s). W obu konkurencjach ustanowił rekordy życiowe. Bardzo dobrze zaprezentowali się płotkarze biegający na dystansie 110 m przez płotki. W roczniku U-18 najlepszy wynik zawodów uzyskał Dominik Bauer (15.69 s), Hubert Woźniak był trzeci (16.06 s), Jakub Żelechowski czwarty (16.32 s). Wszyscy poprawili swoje życiowe osiągnięcia.

W kategorii U-20 Jakub Florczak zajął drugie miejsce (15.26 s). Swoje pozycje w rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki cierpliwie poprawiają tyczkarze.

Krystian Nowakowski skoczył (3.70 m), Filip Dudka (3.60 m), Eryk Sewiło (3.40 m), Jakub Żelechowski (3.20 m), Hubert Woźniak (3.20 m). To ich najlepsze wyniki w tym sezonie.

W konkursie kobiet Natalia Bieniak uzyskała (2.60 m). Rekordy życiowe poprawiali skoczkowie w dal. Dominik Nowakowski zajął piątą lokatę (6.30 m), Mikołaj Szczęsny szóstą (6.18 m). Szymon Matusiak poprawił „życiówkę” na 100 m (12.41 s), w dal skoczył (5.66 m).

tekst i zdjęcie: MKLA Łęczyca