A A+ A++

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na II na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 52,95 USD, wyżej o 0,08 proc. 

Ropa Brent w dostawach na III na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 56,02 USD za baryłkę, niżej o 0,09 proc. 

Zapasy benzyny i paliw destylowanych, w tym oleju napędowego, wzrosły w USA w ub. tygodniu po ponad 4 mln baryłek – poinformował w środowym raporcie Departament Energii (DoE).

Reklama

Z kolei zapasy ropy spadły już 5. tydzień z rzędu – tym razem o 0,7 proc. do 482,211 mln baryłek. 

Wzrost zapasów benzyny i paliw destylowanych wzbudza na rynkach obawy w związku z niepewnymi prognozami popytu na paliwa w najbliższych miesiącach. 

Ropa WTI na NYMEX w Nowym Jorku zyskała od końca X 2020 r. prawie 50 proc. w następstwie przełomu we wprowadzaniu szczepionek na Covid-19 i zobowiązaniu Arabii Saudyjskiej do cięć dostaw ropy w lutym i marcu o 1 mln baryłek dziennie. 

Na rynkach oczekuje się jednak, że odradzająca się pandemia koronawirusa w niektórych częściach świata może ograniczyć popyt na paliwa i potencjalnie wpłynie negatywnie na dalsze zwyżki cen ropy. 

“Najpierw musimy zobaczyć pewne ograniczenia w produkcji ropy, zanim zrobimy następny krok wyżej, jeśli chodzi o ceny ropy” – mówi Stephen Innes, główny strateg rynkowy w Axi.

“Nie sądzę jednak, aby ceny ropy zeszły dużo niżej. Wcześniejsze wzrosty cen na rynkach ropy przeszły z +rajdu+ napędzanego przez działania OPEC+ do +rajdu+ napędzanego informacjami o szczepionkach na Covid-19” – ocenia. 

WTI na NYMEX staniała na zakończenie poprzedniej sesji o 0,6 proc.(PAP Biznes)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułRozpoczyna się budowa kolei do lotniska w Pyrzowicach. Prace za 660 mln zł
Następny artykułNie żyje ks. kan. Józef Zadworny