Po znakomitym spotkaniu zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Zagłębie Lubin 27:19! Tym samym podopieczni trenera Bartłomeja Jaszki kontynuują swą dobrą postawę zapoczątkowaną zwycięskim remisem z Gwardią Opole. Co ważne, komplet zdobytych punktów spowodował również, że MMTS opuścił ostatnie miejsce w ligowej tabeli i awansował na X miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Mecz świetnie rozpoczęli kwidzynianie, którzy po 9 minutach gry wyszli na prowadzenie 1:4. Dopiero w 10 minucie gospodarzom udało się po raz drugi pokonać bramkarza MMTS, jednak podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki kontynuowali swoją grę. W 16 minucie, po golach Arkadiusza Ossowskiego i Damiana Przytuły (karny) MMTS prowadził w Lubinie już 3:7. Po kolejnej serii 3 bramek z rzędu zdobytych przez Damiana Przytułę, Jędrzeja Zieniewicza i Rafała Biegaja kwidzynianie powiększyli natomiast istniejącą różnicę do 6 trafień – 5:11. Niestety w końcówce pierwszej połowy gospodarzom udało się nieco zniwelować straty. Trzy bramki Zagłębia przy zaledwie jednym trafieniu Arkadiusza Ossowskiego sprawiły, że do szatni zespoły schodziły przy wyniku 8:12 dla zespołu gości.

Po wznowieniu gry kwidzynianie zaserwowali wszystkim niemal kopię wydarzeń z początku meczu. MMTS rozpoczął bowiem od zdobycia 5 bramek przy zaledwie jednym golu Zagłębia i po 37 minutach gry mieliśmy wynik 9:17. Gole Stanisława Gębali oraz Mikołaja Kupca pozwoliły jednak gospodarzom na szybkie zmniejszenie istniejącej różnicy do 6 trafień. Jak się okazało taka różnica utrzymała się przez kolejne minuty gry, co trwało aż do 48 minuty i stanu 15:21. Wówczas ponownie przewagę na parkiecie uzyskali kwidzynianie, którzy po golach Arkadiusza Ossowskiego i Michała Pereta powiększyli istniejącą różnicę do 9 bramek – 15:24!. Gospodarze walczyli o jak najlepszy rezultat i po golach Tomasza Pietruszko i Romana Chychykalo zdołali zmniejszyć istniejącą różnicę do 7 bramek – 18:25. W końcówce dwie bramki Nikodema Kutyły przypieczętowały jednak efektowne zwycięstwo MMTS w Lubinie.

Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn 19:27 (8:12)

Zagłębie: Bartosik, Wiącek, Schodowski – Stankiewicz 2, Netz 2, Pawlaczyk, Gębala 2, Duszyński, Pietruszko 1, Marciniak, Hajnos, Bogacz 1, Kupiec 3, Adamski 1, Drobiecki 3, Chychykalo 4.

MMTS: Szczecina, Dudek, Matlęga – Orzechowski, Kryński, Peret 2, Zieniewicz 1, Kutyła 2, Biegaj 4, Ossowski 5, Potoczny 3, Nastaj 2, Szyszko 1, Landzwojczak 2, Jankowski, Przytuła 5.