Piłkarze Wisły Sandomierz po trudnym meczu pokonali 1-0 (1-0) rozpędzoną Stal Stalowa Wola w spotkaniu 13. kolejki III ligi, gr. IV. Wygraną zapewnił gol Kamila Bełczowskiego z pierwszej połowy. Wiślacy wygrali dotychczas wszystkie mecze, w których strzelcem był Bełczowski.

Sandomierzanie przyjechali do Stalowej Woli na trudny mecz z drużyną Stali, która wygrała wcześniej trzy spotkania z rzędu. Obiecująco zawody rozpoczęła Wisła. Mocny strzał z dystansu Mirosława Kmiotka, okazał się niecelny. Potem znakomite okazje mieli gospodarze. W bramce nie do pokonania był jednak Adam Polit, który świetnie zachował się przy strzałach Bartosza Wiktoruka i Michała Fidziukiewicza. Przez kolejne kilka minut gra przeniosła się na środek murawy. W 25. minucie wiślacy objęli prowadzenie. Kamil Bełczowski wykorzystał nie zdecydowanie defensorów Stali, przebiegł z piłką kilka metrów po czym oddał mocny strzał z ponad dwudziestu metrów. Futbolówka odbiła się tuż przed interweniującym bramkarzem rywali i wpadła do siatki.

W 49. minucie ładnie z powietrza uderzył Fidziukiewicz, ale zabrakło nie wiele. W odpowiedzi z dystansu uderzył Marcel Tyl, jednak również piłka nie znalazła drogi do bramki. Po stornie gospodarzy okazje mieli jeszcze m.in. Wiktoruk, Szymon Jopek i Piotr Mroziński, lecz przeważała niedokładność, niwecząc szanse na gola.

3 października 2020, 18:00 – Stalowa Wola
Stal Stalowa Wola 0-1 Wisła Sandomierz
Kamil Bełczowski 25

Stal: 99. Maciej Siudak – 2. Adam Waszkiewicz, 19. Szymon Jarosz, 21. Piotr Witasik – 15. Filip Szifer, 14. Bartosz Wiktoruk, 20. Szymon Jopek, 27. Wołodymyr Chorolśkyj, 5. Piotr Zmorzyński (65, 16. Bartosz Sobotka) – 10. Piotr Mroziński, 9. Michał Fidziukiewicz.

Wisła: 12. Adam Polit – 98. Maciej Kołoczek, 3. Adrian Kajpust, 4. Tomasz Wojcinowicz, 14. Daniel Chorab (63, 18. Mateusz Kuśmierczyk) – 10. Jarosław Piątkowski (63, 5. Miłosz Matuszewski), 6. Marcel Tyl, 8. Jakub Siedlecki (86, 2. Fryderyk Stasiak), 20. Mirosław Kmiotek (71, 7. Marcin Sudy), 11. Kamil Bełczowski (71, 26. Bartosz Klockowski) – 17. Krzysztof Zawiślak.

żółte kartki: Wiktoruk, Jarosz – Wojcinowicz.

sędziował: Jakub Pieron (Kielce).

źródło: własne / fot.: Radosław Kuśmierz