A A+ A++

Zurich Insurance Group zamierza podporządkować się ewentualnym sankcjom dotyczącym Nord Stream 2

13.01.2021r. 12:26


Jeżeli USA uderzą w ubezpieczyciela Nord Stream 2 nowymi sankcjami, zamierza on działać w zgodzie z nimi. Norweskie DNV GL wycofało się już z tego projektu właśnie przez obostrzenia amerykańskie – czytamy w BiznesAlert.pl.

Reuters donosił, że Amerykanie ostrzegają firmy europejskie przed zaangażowaniem w Nord Stream 2 ze względu na ryzyko objęcia ich sankcjami wymierzonymi w ten sporny projekt. Agencja ustaliła, że na liście podmiotów nimi objętymi może się znaleźć Zurich Insurance Group, bez której ubezpieczenia będzie trudno ukończyć gazociąg.

– Wdrożyliśmy wszechstronne ramy zgodności i chcemy działać w pełnej zgodzie z jakimikolwiek sankcjami. Nie komentujemy konkretnych relacji z naszymi klientami – przekazał ten ubezpieczyciel w komentarzu dla Reutersa. Norweska firma DNV GL wycofała się z certyfikacji projektu Nord Stream 2 powołując się właśnie na sankcje amerykańskie. Zostały one poszerzone w budżecie obronnym USA na 2021 rok poprzez dodanie do ich zakresu firm zapewniających sprzęt, certyfikację i ubezpieczenie spornej magistrali mającej powstać na Morzu Bałtyckim – czytamy w BiznesAlert.pl.

Reuters , BiznesAlert
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułToksoplazmoza może mieć związek z glejakiem
Następny artykuł“Disco Polo Life”, odc. 1520 – Arek Braxton i wakacyjny hit “Wymarzyłem sobie to”