A A+ A++
fot. materiały nadesłane

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedziliśmy firmę Delgreen w Rudach, produkującą certyfikowane komory normobaryczne. Co to jest komora normobaryczna? Tłumaczy Joachim Jarzyna, prezes firmy Delgreen:

Joachim Jarzyna: Komora normobaryczna to miejsce przeznaczone do tlenoterapii. Jest to specjalne stalowe ciśnieniowe pomieszczenie wraz ze śluzą przejściową, które pozwala nam na swobodne przejście w inną atmosferę, taką której nigdzie indziej na ziemi nie znajdziemy. Aby się tam dostać musimy przejść adaptację w specjalnej śluzie, zwykle trwa to ok 3 minut a podczas samego procesu mamy wrażenie jakbyśmy właśnie startowali lub lądowali samolotem. Po adaptacji możemy już przebywać swobodnie w właściwej komorze, w której to ciśnienie powietrza jest równe 1500 hPa, poziom tlenu wynosi do 40%, stężenie dwutlenku węgla wynosi ok 2%, natomiast zawartość wodoru to 0,5% co oznacza, że jest 20 000 razy większa, niż w atmosferze ziemskiej.


Ile trwa sesja w komorze normobarycznej? Posłuchajcie co mówi Karol Jarzyna.

Karol Jarzyna: Standardowa sesja dzienna w komorze normobarycznej trwa 2 godziny, podczas niej każdy może zrelaksować się na wygodnych fotelach. Do dyspozycji gości są telewizory z Internetem, kuchnia, kawa, herbata, a także nieograniczone ilości leczniczej wody redoX; oczywiście w komorze jest też toaleta gdyby ktoś wypił jej zbyt dużo.

Co dają sesje w komorze normobarycznej? Mówi Joanna Kirsz pracownik firmy Delgreen

Joanna Kirsz: Wizyty w komorze normobarycznej to przepis na zdrowe życie i wieczną młodość. Dotlenia komórki skóry, wspomagając jej regenerację po wszelkiego rodzaju uszkodzeniach. Organizm poddany tlenoterapii produkuje nawet ośmiokrotnie więcej komórek macierzystych, odpowiedzialnych za regenerację organizmu.

Dla kogo jest komora normobaryczna?

Joachim Jarzyna: Wielu klientów umawiających się na sesje poprzez stronę internetową normobariarudy.pl to sportowcy, którzy korzystają z tlenoterapii jako naturalnego dopingu i sposobu na zakwasy. Podczas wizyty ilość rozpuszczonego tlenu w osoczu wzrasta nawet 16-krotnie podczas terapii. Przyśpieszony zostaje metabolizm, wyniku czego kwas mlekowy usuwany jest dużo szybciej, a ryzyko mikro urazów spada. Ogólnie rzecz biorąc tlenoterapia jest idealna dla każdego, kto chce czuć się zdrowiej. Ośmiokrotnie zwiększa produkcję komórek macierzystych, które regenerują nasz organizm. Co więcej terapia ta odżywia i dotlenia na poziomie komórkowym, a efekt i lepsze samopoczucie można doświadczyć już po pierwszej sesji. Tlenoterapia w komorze normobarycznej znajduję swoje zastosowanie między innymi w takich przypadkach jak: regeneracja po zabiegach chirurgicznych, rehabilitacja, reumatyzm, cukrzyca, autyzm, udar mózgu, chirurgia plastyczna i wiele wiele więcej. Ogólnie można powiedzieć, że przebywanie w atmosferze normobarycznej mobilizuje procesy samozdrowienia w naszych organizmach.

Kolejny termin do wyjaśnienia: czym jest komnata szungitowa?

Karol Jarzyna: Komnata szungitowa to również miejsce pomagające nam w zdrowiu, ale działa na zupełnie innej zasadzie. Wizyta w komnacie szungitowej wpływa na zdrowie człowieka; umysł i ciało czują się coraz lepiej po każdej przebytej sesji. Odwiedzanie komnaty ma potwierdzone efekty terapeutyczne i profilaktyczne. Wizytę w komnacie szungitowej powinny rozważyć również osoby z obniżoną odpornością. Lecznicza bryła skalna przywraca naturalną kondycję, oprócz poprawy ogólnego samopoczucia, wizyta w pomieszczeniu wyłożonym szungitem zapada w pamięć pod względem wizualnym.

Jak wygląda wizyta w komnacie szungitowej?

Joanna Kirsz: Wchodzi się do pokoju, który cały jest wyłożony szungitem. Komnata wyposażona jest w wygodne fotele, a ogólnym zamysłem jest odizolować się od świata zewnętrznego. U osoby w pokoju szungitowym natychmiast obserwuje się poprawę krążenia krwi, znikają nadmierne obciążenia chorego serca, przyspiesza korzystny metabolizm. To pozytywnie wpływa na regenerację nerek i tkanek wątroby. Sesje terapeutyczne w komnatach szungitowych, wpływają na poprawę snu i ogólnego samopoczucia, łagodzenie stresu, poprawę stanu funkcjonowania układu nerwowego i wiele, wiele innych. W zasadzie lista pozytywnych aspektów wizyt w komorze normobarycznej i komnacie szungitowej właściwie nie ma końca.

Można zrobić komuś prezent i wykupić karnet na wizytę w komorze normobarycznej czy komnacie szungitowej. To dobry pomysł?

Joachim Jarzyna: Tak, duża część sprzedawanych karnetów to vouchery, wynika to z faktu, że wizyta w komorze normobarycznej czy komnacie szungitowej jest praktycznie dla każdego. Młodzi mogą się zrelaksować, wyciszyć czy zregenerować po treningu. Osoby w wieku średnim korzystają z możliwości relaksu i profilaktyki lub regeneracji po zabiegach. Osoby starsze często wykorzystują wszystkie możliwości komory. Terapeutyczne sesje tlenowe pomagają w walce z chorobami, poprawiają samopoczucie oraz pomagają odzyskać siły po zabiegach czy operacjach. Osoby zainteresowane wizytą w komorze normobarycznej lub komnacie szungitowej znajdą więcej informacji na stronie normobariarudy.pl, można odbyć sesje dzienne i nocne. Rezerwacji można dokonać online lub telefonicznie.

Zobacz wideo:



Rezerwacja sesji:

www.normobariarudy.pl lub 666 072 411

Produkcja komór:

www.delgreen.pl

Firma Delgreen należy do grupy Jastef

Joachim Jarzyna: Firma Jastef działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego od 1957 roku. Aktualnie jest jedną z najstarszych firm w regionie. Od początku swojej działalności firma Jastef zajmowała się obrabianiem oraz spawaniem elementów stalowych wszelkiego typu. W okresie ponad 65-letniej działalności wykonaliśmy kilkadziesiąt tysięcy sztuk kotłów oraz ponad dwa tysiące zbiorników stalowych. Posiadamy uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego oraz Wojskowego Urzędu Dozoru Technicznego na wykonywanie urządzeń ciśnieniowych, zbiorników na materiały ciekłe, zapalne i niebezpieczne oraz kotłów. Ponadto w zakresie działalności, oprócz wszelkiego rodzaju kotłów oraz zbiorników, znajdują się komory normobaryczne, komnaty szungitowe, konstrukcje stalowe oraz bunkry. Nasze produkty można spotkać na terenie całego kraju, jak również w krajach sąsiadujących.

Dojazd:

Czytaj także:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUmundurowanie dla druhów
Następny artykułKolejny czat zamiast zebrań osiedlowych