A A+ A++

Citroen 2CV to prawdziwa legenda, kojarzona często z kultową postacią żandarma z Saint Tropez granego przez Louis de Funesa. W Europie model ten jest jednym z najczęściej kolekcjonowanych oldtimerów. Niedawno jeden z egzemplarzy francuskiego klasyka pojawił się na sprzedaż. Co ciekawe – jego właścicielem jest nie kto inny, jak słynny aktor Andrzej Grabowski.

Znany polski aktor Andrzej Grabowski zdecydował się wystawić na sprzedaż jeden ze swoich samochodów. Odrestaurowany i zachowany w niemal idealnym Citroen 2CV pojawił się w ofercie firmy Classic Cars Warsaw.

Citroen jest w fantastycznym stanie

Jak można wyczytać w ogłoszeniu – należący do aktora egzemplarz pochodzi z 1983 roku i jest po kompletnej renowacji karoserii oraz mechaniki. Samochód przeszedł przegląd wszystkich podzespołów po postoju do uruchomieniu przed sezonem. Także jego wnętrze prezentuje się oszałamiająco i zostało zachowane oryginalnym stanie. Ponadto pod maską oraz tylną klapą pojazdu znalazły się dwa podpisy aktora.

Jak podkreśla sam Andrzej Grabowski – wystawiony na sprzedaż model jest utrzymany w fantastycznym stanie, a gdy nim jeździł “nie było człowieka, który nie popatrzyłby się na ten samochód”. Co więcej – przyszły właściciel będzie też mógł otrzymać zdjęcia pamiątkowe z P. Andrzejem podczas przekazania samochodu.

Cena za kultowy pojazd wynosi obecnie 75 tys. zł. Szersze informacje na temat wystawionego egzemplarza można znaleźć na stronie ogłoszenia.  

Citroen 2CV – “kaczka”, która zmotoryzowała Francję

Citroen 2CV, zwany pieszczotliwie “kaczką” to pojazd, który na zawsze zmienił oblicze francuskiego rynku motoryzacyjnego. Prace nad tym legendarnym dziś modelem rozpoczęły się jeszcze przed II wojną światową.  Dyrektor generalny Citroena chciał samochodu, który zapewniałby wygodny  i ekonomiczny transport czterech osób i bagażu, a jego budowa byłaby  prosta i niezawodna jednocześnie.

Pierwsza prezentacja Citroena 2CV odbyła się w obecności prezydenta Republiki Francuskiej – Vincenta Auriola. Mimo iż niektórzy drwiąco komentowali nietypową sylwetkę samochodu, inni z miejsca dostrzegli w 2CV zalety, których brakowało większości ówczesnych modeli.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowe BMW serii 5. Samchód, który przepowiada przyszłość motoryzacji
Następny artykułMiał w domu 75 krzewów konopi i coś jeszcze