A A+ A++

Znamy zwycięzców konkursu Prawnik Pro Bono. To: Monika Horn-Cieślak, Paulina Kozłowska oraz Paweł Matyja. Jednemu z nich przypadnie tytuł Prawnika Pro Bono. Pozostałe dwie osoby otrzymają wyróżnienie.

To już 17. edycja konkursu Prawnik Pro Bono. W tym roku o tytuł walczyło 14 kandydatów. Osoby, spośród których zostanie 24 czerwca wybrany zwycięzca, to: Monika Horna-Cieślak, Paulina Kozłowska oraz Paweł Matyja.

Od wielu lat konkurs Prawnik Pro Bono organizuje Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych oraz „Rzeczpospolita”. Każda edycja jest inna. Przez wiele lat dominowali starsi prawnicy z dużych miast. Od kilku lat wyraźnie widać zmianę pokoleń. Coraz więcej zgłoszeń dotyczy osób młodych. W tym roku wśród nadesłanych nominacji dominowali adwokaci i radcy prawni. Większość mieszka w dużych ośrodkach, głównie w Warszawie. Zdecydowana większość nominacji pochodzi od organizacji pozarządowych. Różne były także formy pomagania. Wiele osób udziela bezpłatnych porad lub bezinteresownie reprezentuje w sądzie.

Jak co roku szukamy osób, które wykazały się wrażliwością społeczną i zaangażowaniem w pomoc prawną pro bono na rzecz osób fizycznych oraz organizacji pozarządowych. Tytuł może otrzymać osoba posiadająca co najmniej wyższe wykształcenie prawnicze. Kandydatów do konkursu mogły zgłaszać osoby fizyczne i prawne, w tym samorządy zawodów prawniczych, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe i samorządowe. Nadesłane zgłoszenia ocenia kapituła nagrody.

Źródło: Rzeczpospolita

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułKrew dla 2 letniego Huberta ze Zduńskiej Woli.
Następny artykułW Warszawie 48-latek z powiatu myślenickiego oblał się łatwopalną substancją i podpalił