A A+ A++

Na podstawie blisko 21 tysięcy ważnych głosowań odnotowanych podczas II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego powstała lista zadań do realizacji w 2021 roku.

W II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy województwa śląskiego zdecydowali o rozdysponowaniu 10 milionów złotych. Propozycje zadań były składane od 9 marca br. do 15 maja br., natomiast we wrześniu mieszkańcy regionu wybierali te projekty, które w ich ocenie były najciekawsze i najpotrzebniejsze.

Mieszkańcy mogli wybierać wśród 90 zadań podzielonych na poszczególne pule: wojewódzką i 7 pul podregionalnych. Głosowano elektronicznie za pośrednictwem strony ebo.slaskie.pl. Między 9 a 23 września odnotowano 20 719 ważnych głosowań.

– Dziękuję mieszkańcom za zaangażowanie i głosowanie na projekty w ramach kolejnej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcam do zapoznania się z wynikami. Aktywność mieszkańców i działalność na rzecz lokalnych społeczności to bardzo ważne obszary, które od początku kadencji wspieramy. Sam wywodzę się z organizacji pozarządowej i doskonale wiem, jak ważne jest integrowanie mieszkańców wobec lokalnych i regionalnych spraw. Dotychczasowe zaangażowanie mieszkańców oraz organizacji pozarządowych i jednostek pokazuje, że ta decyzja była oczekiwana. Marszałkowski Budżet Obywatelski daje możliwość zrealizowania pomysłów i planów, które wpłyną na rozwój regionu – mówił Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Listę zadań do realizacji w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zatwierdził Zarząd Województwa Śląskiego. Znajduje się na niej 40 zadań na łączną kwotę ponad 9 milionów złotych. Do realizacji zostały zatwierdzone:

  • 4 zadania w puli wojewódzkiej na łączną kwotę 2 440 162,00 zł
  • 3 zadania w puli podregionalnej P1 na łączną kwotę 1 025 640,00 zł
  • 5 zadań w puli podregionalnej P2 na łączną kwotę 1 084 810,00 zł
  • 7 zadań w puli podregionalnej P3 na łączną kwotę 1 164 870,00 zł
  • 8 zadań w puli podregionalnej P4 na łączną kwotę 1 098 287,00 zł
  • 6 zadań w puli podregionalnej P5 na łączną kwotę 938 272,00 zł
  • 3 zadania w puli podregionalnej P6 na łączną kwotę 807 700,00 zł
  • 4 zadania w puli podregionalnej P7 na łączną kwotę 1 063 500,00 zł

Zgodnie z regulaminem Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji są przeznaczane te zadania, które uzyskały największą liczbę głosów, do momentu wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na budżet obywatelski w danej puli. W sytuacji, gdy środki na realizację kolejnego zadania z listy nie będą wystarczające, uwzględnione zostanie pierwsze z następnych zadań na liście w ramach danej puli, którego koszt nie spowoduje przekroczenia dostępnych środków. Środki niewykorzystane w danej puli nie będą przesuwane na zadania z innych pul.

Wybrane i zatwierdzone do realizacji zadania zostaną zrealizowane przez Samorząd Województwa w przyszłym roku.

W puli wojewódzkiej znalazły się 4 zadania:

Zadania w podregionie 5. Podregion obejmujący miasta na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze:

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Zadania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTony Halik jakiego nie znaliśmy. Premiera filmu o wielkim podróżniku.
Następny artykułOcon chwali się początkiem